Szkolenia Six Sigma – co to jest i co warto wiedzieć na ich temat?

Konkurencja nie śpi – niezależnie, czy jesteś przedsiębiorcą i mierzysz się z innymi firmami, czy walczysz o pozycję na rynku pracy. Stały rozwój jest podstawą, by zdobywać serca klientów lub pracodawców. W obydwu przypadkach należy zastosować podobny mechanizm.

Jednym ze sposobów pozwalających wejść firmie i specjaliście na wyższy poziom, są szkolenia i kursy. Dodając do tego znane i cenione metody planowania, analizy, optymalizacji i profesjonalizacji, osiągnięcie sukcesu staje się czystą formalnością. Jak to zrobić? Jedną z opcji jest Six Sigma. Co to jest i jak z tego korzystać? Tego właśnie dowiesz się z naszego tekstu. Nie czekaj i sprawdź, jak każdego dnia stawać się coraz lepszym ekspertem w swojej dziedzinie.

Co to jest Six Sigma?

Six Sigma to jeden z najpopularniejszych sposobów na osiągnięcie perfekcji i najwyższej jakości. Opiera się on na pozyskiwaniu danych o potencjalnych błędach, nim te pojawią się w systemie lub realizacji. Six Sigma wprowadzona została w latach 80-tych, a jej ojcem był Bill Smith i Bob Galvina. B. Galvin był również synem założyciela firmy Motorola, który zdecydował się na wprowadzenie metody Six Sigma do swojego przedsiębiorstwa. Zaowocowało to Amerykańską Nagrodą Jakości im. M. Baldridge’a w 1988 r.

Six Sigma jest stałym procesem doskonalenia organizacji. Polega to na kontroli działań zachodzących w firmie i pozwala zapobiegać komplikacjom procesowym, jeszcze nim wpłyną one na produkt lub usługę. Six Sigma ma również optymalizować koszty poprzez eliminowanie niewystarczającej jakości (np. urządzeń produkcyjnych starej generacji). Specjaliści skupiają się zatem na analityce, kreatywnym podejściu do rozwiązywania problemów, ograniczeniu komplikacji i planowaniu.

Czym są szkolenia Six Sigma?

Są to zajęcia z ekspertami, którzy udostępniają wiedzę pozwalającą na ciągły rozwój i profesjonalizację procesów, usług, projektów lub produktów. Zakres takich szkoleń zależy w dużej mierze od modułu, lecz najlepiej sprawdzają się kursy stawiające na praktykę i eksperymenty (np. E-opex.pl). Dzięki nim uczestnicy samodzielnie odkrywają nowe rozwiązania i stymulują umysł do pracy w określonych warunkach i sytuacjach. Uczą się oni w ten sposób rozwiązywać problemy, dostrzegać błędy nim te wystąpią i szukać wyjścia – zwłaszcza w odważny i niekonwencjonalny sposób. Warto zwrócić szczególną uwagę na zastosowanie form tytułów, które informują potencjalnego pracodawcę lub rozmówcę o zaawansowaniu danego specjalisty.

Hierarchia kompetencji, wiedzy i umiejętności w Six Sigma nawiązuję do pasów sztuk walk i tytułów mistrzowskich. Świetnym tego przykładem jest m.in. Six Sigma Black Belt, który oczywiście jest nad Six Sigma Green Belt. Oczywiście pojawia się również nieoficjalna klasyfikacja, żółtych, pomarańczowych, niebieskich lub białych pasów. Są to jednak osoby, które zgodnie ze sztuką Six Sigma nie mogą samodzielnie prowadzić projektów. Chcąc zatem skorzystać z dostępnego potencjału szkoleń, warto od razu sięgnąć po OpEx Six Sigma Green Belt lub OpEx Six Sigma Green Belt. Pamiętaj, że im wyższy tytuł, tym Twoja wartość na rynku pracy rośnie.

Kto organizuje profesjonalne szkolenia Six Sigma i czy warto z nich korzystać?

Zastanawiasz się nad inwestycją w szkolenia Six Sigma? W takim razie e-opex.pl to właściwy wybór, który pozwoli CI nie tylko szlifować dotychczasowe umiejętności, ale także otworzy przed Tobą zupełnie nowe ścieżki kariery. Nie czekaj i wykorzystaj dostępny potencjał, który drzemie w zajęciach organizowanych przez profesjonalistów. Chętnie podzielą się oni z tobą wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniami zdobywanymi przez lata w zróżnicowanych sektorach przemysłu i biznesu. Ty również możesz dołączyć do grona ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *