Szkolenia medyczne – jak to działa?

Medycyna jest niezwykle wszechstronną dziedziną wiedzy. Decydując się rozwijać naszą ścieżkę zawodową w tym kierunku wybieramy konkretną specjalizację, którą będziemy się zajmować. Jednak, by rozwijać swoją pasję i poszerzać wiedzę możemy zdecydować się na szereg szkoleń medycznych.

Szkolenia medyczne – dla kogo?

Na rozszerzający kurs medyczny możemy zdecydować się zarówno będąc lekarzem, pielęgniarką jak i osobą zarządzającą placówką medyczną. Są to szkolenia dla osób chcących zwiększyć swoje kompetencje i wiedzę w obszarach takich jak komunikacja, rozwój, HR, prawo, czy też ścisłe kursy dla osób, które chciałaby nabyć dodatkowe uprawnienia.

Czy warto się szkolić?

Praca w placówce medycznej wiąże się ze znajomością prawa dotyczącego lekarzy, pielęgniarek, jak i pacjentów. Musimy być na bieżąco z tematami takimi jak zarządzanie danymi osobowymi w placówce medycznej czy też zarządzanie zespołem złożonym z lekarzy i pielęgniarek. Szkolenia to doskonały pomysł również dla pasjonatów medycyny, którzy mogą dzięki nim podnieść poziom swoich umiejętności i rozszerzyć zakres działania.

Jakie szkolenia mamy do wyboru?

Obecnie na rynku mamy wiele rodzajów szkoleń, które umożliwiają zdobycie wiedzy i umiejętności popartych odpowiednim zaświadczeniem. Firmy szkoleniowe dostosowują swoją ofertę do rynku pracy. Dzięki kursom możemy rozszerzyć swoją wiedzę teoretyczną oraz zwiększyć umiejętności praktyczne.

Lekarze mogą wzbogacić swoje kompetencje o umiejętności specjalistyczne takie jak na przykład kursy szycia chirurgicznego, kursy z zakresu medycyny estetycznej, szkolenia dające uprawnienia do wykonywania skomplikowanych operacji. Dostępne są kursy zarówno dla ortopedów, chirurgów, techników radiologicznych, fizjoterapeutów, ginekologów, laryngologów i wielu innych specjalistów, więc każdy znajdzie coś w swojej dziedzinie.

Pielęgniarki również mogą znacznie rozszerzyć zakres swoich umiejętności, tak aby pomagać pacjentom na wielu płaszczyznach. Aktualnie będąc pielęgniarką można realizować się w dziedzinach takich jak np: szkolenie z resuscytacji, wykonywanie zapisu elektrokardiograficznego czy kursy położnicze.

Dla kadry kierowniczej placówki medycznej również dostępny jest szereg szkoleń ułatwiający zarządzanie. Warto zdecydować się na kursy dotyczące pracy w klinice czy szpitalu na co dzień dotykające tematów takich jak dokumentacja medyczna, prawo pacjenta, prawo lekarza, prawo pielęgniarki, zarządzenia danymi personalnymi pacjentów, obsługa pacjenta w placówce medycznej, zatrudnianie lekarzy, zarządzanie zespołem medycznym czy nawet strategia sprzedażowa.

Co dają szkolenia?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy szkolenia to doskonały pomysł dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, bądź pasjonatów danej dziedziny. Warto pamiętać, że podnoszenie kompetencji może przydać się na rynku pracy, gdzie obecnie bardzo cenione jest wszechstronne wykształcenie i wielofunkcyjna wiedza. Dodatkowe kursy pomogą też na pewno osobom ubiegającym się o awans. Mogą też okazać się ratunkiem dla osób znudzonych swoją dziedziną, chcących spróbować się sprawdzić w nowej roli.

Autor
Artykuł powstał przy współpracy z firmą poznanlab.pl oferującą szkolenia i warsztaty dla lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *