Skateboarding – jak się odpowiednio przygotować?

Mówi się, że sport to zdrowie, jednak do każdej aktywności fizycznej należy się wcześniej odpowiednio przygotować. Kluczowe jest wyposażenie, które nie tylko będzie chroniło przed kontuzjami, ale też poprawi satysfakcję z uprawianego sportu.

Coraz częściej wybieraną aktywnością jest jazda na deskorolce. Może ona dawać niesamowicie wiele przyjemności, konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie. Jakie są niezbędne akcesoria do jazdy na deskorolce? Gdzie można się w nie zaopatrzyć?

Kask na deskorolkę – absolutne minimum

Upadki na deskorolce, w czasie których szczególnie narażona jest głowa. Kontuzji można zapobiec, kupując odpowiedni kask, który jest wręcz fundamentalnym elementem wyposażenia każdego fana deskorolek. Kask powinien być całkowicie zabudowany, wykonany z odpowiednio twardego materiału oraz zapewniać właściwą wentylację – dlatego powinno się wybierać akcesoria dedykowane do deskorolki.

Wygodne obuwie to podstawa

Buty na deskorolkę powinny przede wszystkim być odpowiedniego rozmiaru – aby to określić, można na przykład zmierzyć długość stopy i porównać go z długością wkładki. Obuwie nie może krępować ruchów podczas jazdy, dlatego najlepsze modele na deskorolkę to te, sięgające poniżej kostki. Podeszwa powinna być gruba i wytrzymała, musi odpowiednio amortyzować. Wybierając buty na deskorolkę, można też kierować się wyglądem oraz firmą.

Doskonała ochrona przed kontuzją, czyli ochraniacze na deskorolkę

Ochraniacze są co prawda opcjonalnym wyposażeniem, sprawdzą się doskonale w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają naukę jazdy na deskorolce. Najczęściej spotykane są zabezpieczenia na kolana, łokcie, a także na nadgarstki. Dobrze jest sprawdzić, aby ochraniacze posiadały regulowania oraz były wygodne i wykonane z usztywnionego materiału.

Jak wybrać najlepszą deskorolkę?

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rodzajów deskorolek. Różnią się nie tylko wielkością kół, przystosowaniem, wzorem, ale też kształtem. Wszystkie te parametry mogą wprowadzić w zakłopotanie początkującego użytkownika – jakie są najlepsze rodzaje deskorolek?

  • Klasyczna deskorolka – sprawdzi się w każdych warunkach i miejscu. Ma charakterystyczny podłużny kształt o zagiętych końcach oraz stosunkowo niewielkie kółka wyposażone w 8 łożysk. Z powodzeniem można wykonywać na niej triki i nadaje się dla początkujących.
  • Cruiser – jest zdecydowanie szerszy i dłuższy od klasycznej deskorolki, również przód może być ostro ścięty. Sprawdza się na dłuższe trasy, a także jazdę po mieście – doskonale radzi sobie na progach czy krawężnikach.
  • Fishboard – obecnie to najpopularniejszy typ deskorolki. Model jest niewielki, dzięki czemu można spakować go nawet do plecaka – idealny wybór do jazdy miejskiej.
  • Longboard – wykorzystywany jest do zjazdów z górki, a także rozwijania dużych prędkości na prostych odcinkach drogi. Deskorolka jest wyjątkowo stabilna i umożliwia jazdę ze stałą prędkością.

Gdzie najlepiej kupić sprzęt na deskorolkę?

Sprzęt można kupić w wielu sklepach, jednak dobrze jest wybierać lokale z doświadczoną obsługą – pracownik będzie mógł doradzić w razie wątpliwości. Można wybrać również skateshop internetowy – rozwiązanie takie niesie podwójne korzyści. Zamawiając wyposażenie przez Internet, można nie tylko oszczędzić, ale też wybór jest zdecydowanie większy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *