Skąd wziąć pieniądze na zimowy wypoczynek?

W Nowy Rok dobrze jest wejść z dobrym nastawieniem i pozytywną energią. Jednak codzienne obowiązki, nadmiar pracy, który kumuluje się już na początku nowego roku, często temu nie sprzyja.

Co w takiej sytuacji? Kilkudniowy bądź nawet weekendowy wyjazd to świetne rozwiązanie. Będąc z dala od domu, chociaż na chwile pojawi się okazja odskoczni i zresetowania umysłu. Szybki wypad ze znajomymi, czy rodziną może okazać się lekiem na całe zło. Jednak na drodze od pomysłu do realizacji, może pojawić się problem… Mianowicie – skąd wziąć pieniądze na wyjazd?

Dopływ gotówki potrzebny od zaraz

Początek nowego roku to ciężki czas dla naszego budżetu. Końcówka roku często daje w kość naszemu portfelowi. Święta, prezenty, Sylwester, to czas kiedy nasze finanse wystawiane są na ciężką próbę. Wydatki, które ponosimy, odbijają się na naszym styczniowym budżecie. Co zatem zrobić w sytuacji kiedy marzy nam się zimowy odpoczynek od świata, a funduszy na takowy brak? Szybkie pożyczki w 15 minut w Getmoney załatwią ten problem. Szybki i wygodny dopływ gotówki sprawi, że nasze plany nie legną w gruzach.

Wypad na narty – z jakimi wydatkami trzeba się liczyć?

  • Odzież narciarska

Pierwsza i zasadnicza kwestia to niewątpliwie odzież narciarska. Wybierając opcję wyjazdu ze znajomymi sprawa jest nieco łatwiejsza i tańsza. Jednak w sytuacji rodzinnego wypadu na narty, musimy pomyśleć także o innych. Kurta, spodnie, buty, szaliki, czapki, rękawiczki. To zdecydowanie rzeczy, w które musimy wyposażyć siebie oraz pozostałych uczestników wyprawy. Bez tego, żaden zimowy wyjazd nie dojdzie przecież do skutku.

  • Dojazd

Tutaj również w grę wchodzą różne opcje. Możemy postawić na przejazd pociągiem, czy autobusem. Jednak zdecydowanie wygodniej będzie po prostu samochodem. Dlatego też koszty paliwa, a następnie parkingu (jeśli na dojazd na stok narciarski również wybierzemy się samochodem) nie mogą nas zaskoczyć i musimy brać je pod uwagę. 

  • Nocleg i wyżywienie

Nawet weekendowy wyjazd wiąże się z koniecznością skorzystania z noclegu. Można wybrać taki, w który będą wliczone posiłki. Jednak podczas wyjazdów narciarskich, raczej marna szansa na to, że unikniemy posiłków w pobliżu stoku narciarskiego, na których spędza się zazwyczaj cały dzień. Z kolei znaleźć miejsce (w pobliżu stoku), w którym cena obiadu mieści się w graniach rozsądku, też często jest nie lada wyzwaniem. 

  • Wypożyczenie lub zakup sprzętu

Sprzęt narciarski to kolejny koszt, którego nie da się uniknąć przy okazji zimowych wypraw. Jeśli mamy sprzęt z poprzednich lat, jesteśmy kilkaset zł do przodu. Jednak, gdy nasz stary sprzęt już się zużył lub po prostu go nie posiadamy, sprawa znowu robi się droższa. Możemy oczywiście także zrezygnować z zakupu sprzętu, zamiast tego wypożyczyć go na miejscu. Jednakże to również koszt, który warto wcześniej uwzględnić w swoim budżecie. 

  • Dodatkowe lekcje

Tutaj znowu na lepszej pozycji, znajdują się ci, którzy z nartami mieli już wcześniej do czynienia. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, często poleca się lekcje u instruktorów. To także ciekawe i wygodne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą, aby ich pociechy złapały bakcyla do zimowego szusowania. Dla nas, dorosłych to także często szansa na podszkolenie swoich umiejętności bądź ich nabycie, jeśli jest to nasz pierwszy raz z nartami. 

Tyle wydatków, jedno rozwiązanie

Planując zimowy wyjazd musimy wziąć pod uwagę wszelkie koszty oraz liczyć się także z tymi nieprzewidzianymi. W zorganizowaniu wyjazdu pomocne stają się szybkie pożyczki w 15 minut w Getmoney. Wygodnie, ponieważ formalności załatwisz internetowo,  nawet bez wychodzenia z domu. A przede wszystkim szybko, więc nie musisz się martwić, że od momentu wypełnienia przez Ciebie elektronicznego wniosku, długi czas będziesz czekał na pieniądze. Gotówka pojawia się błyskawicznie, dlatego spokojnie przed wypełnieniem wniosku możesz już mieć gotowy plan wyjazdu. Pozyskana gotówka pomoże w jego dopełnieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *