Skąd ściągać gry na Maca?

0 652

Kiedy myślisz o grach na kompa, do głowy przychodzą Ci specjalnie projektowane laptopy do gier, komputery stacjonarne z dużym ekranem i ogromną wrażliwością na efekty specjalne, ewentualnie konsola do gry. Ale Mac i gry – czy to się może udać? Otóż nie tylko może, ale udało się! Na Macu można grać. Pozostaje tylko informacja, skąd ściągać gry na Maca?

Czy są gry na Maca?

Ci, którzy pamiętają początek lat 2000, doskonale pamiętają też problemy z pobraniem jakiekolwiek gry, którą można by było przejść na Macu. Gry były raczej projektowane pod iPhone – i dalej są. Przede wszystkim należy jasno podkreślić, że MacBooki raczej nigdy nie walczyły o tytuł sprzętu dla graczy, a poza tym nikt nie sądził, że użytkownicy Maców będą chcieli na nich grać… Zresztą do dziś graczy „makowych” jest zdecydowanie mniej niż „łindołsowych”.

Jednak gry na Maca są i nie trzeba zbyt długo czekać na ich premiery. Kiedyś faktycznie był z tym problem, gry wychodziły nawet po 3 latach od wydania wersji na Windowsa i konsolę. Przypominamy do znudzenia – z tyłu głowy należy mieć informację, że Mac ma służyć przede wszystkim do pracy, nie do grania. 

Jak grać na Macu? 

Skoro jednak można grać na Macu, jak to zrobić? Żeby zacząć grać, należy posiadać konto Center. Nie macie takiego konta? Wystarczy zalogować się przy użyciu Apple ID, by zostało utworzone automatycznie konto Game Center. Grę będzie otwierać dokładnie w ten sam sposób, co inne aplikacje na Macu. Na razie zero problemów, wszystko idzie gładko. Klik – i jesteście w Game Center. Tu zaczynają się schody…. Nie ma najnowszych gier! Tych gier, na których premierę czekacie i odliczacie! 

Warto jednak doceniać możliwości wydajności grafiki i szybki dysk SSD Maców. Przecież one nie były projektowane pod strzelanki z realistyczną grafiką. Oczywiście MacBooka można odpowiednio zoptymalizować i ulepszyć, tylko czy warto to robić? Na słowo uznania zasługuje też jasny komunikat Maca, że grę może udać się uruchomić, ale z góry uprzedza o możliwych problemach ze stabilnością oraz skokami grafiki. Nie będzie rozczarowania i smutku po uruchomieniu gry. 

Skąd ściągać gry na Maca?

Gry na Maca można pobierać przede wszystkim z Mac App Store – kultowe tytuły i wszystkie dodatki w jednym miejscu. Co ważne, w grach wieloosobowych, dane gry przechowywane są w Cloud, więc można przerywać i kontynuować grę w zależności od czasu, jakim dysponujecie. Mac Apple Store zbiera najpopularniejsze gry obsługujące Game Center. 

Bardzo duży wybór gier na Maca dostępny jest także na platformie Steam. Starsze gry znajdziecie na GOG. Oczywiście, gry na Maca można także kupić w wersji płytowej i stale powiększać bibliotekę swoich ulubionych gier, do których można dokupić dodatki i rozszerzenia. Gry niezależne doskonale radzą sobie na MacBookach i urządzeniach z MacOS. 

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany