Ruszamy w podróż

Okej, na wstępie pytanie do Was; jak macie gdzieś jechać i musicie zarezerwować hotel to robicie to sami czy zlecacie to swoim lepszym połówkom? – jeżeli robicie to sami to jak rezerwujecie hotel?, zakładam, że wchodzicie na ,,booking’’ wpisujecie miasto termin przeglądacie oferty i wybieracie tanie i takie na których hotel wydaje się fajny?. No i fajnie, cel osiągnięty. Tylko wiedz, że przepłacasz..

Na wstępie trochę wiedzy praktycznej i teoretycznej.. Hotele na całym świecie dodają swoje oferty na setki portali rezerwacyjnych. Od kilku miesięcy ceny jakie umieszczają na tych portalach mogą być róże. Do tej pory obowiązywał tak zwany parytet cenowy dzięki któremu właściciele portali chcieli aby to właśnie na ich stronie była najniższa stawka – przez to w praktyce wszędzie były niemal takie same. Na szczęście to tyłka dobrały się im instytucje Unijne które stanowczo zakazały takich praktyk i zapisów w umowach. Dzięki temu obecnie na szczęście hotele mogą swobodnie zarządzać cenami oferując różne stawki na różnych stronach. Różnice w cenach natomiast wynikają z wielu czynników jak lokalizacja, waluta, dostępność czy prowizja która w przypadku portali noclegowych sięga nawet 20%. Cały proces cen w hotelach podobny jest do zakupów biletów lotniczych – ceny nieustannie się zmieniają i w praktyce za taki sam nocleg w pokoju możemy zapłacić dwie całkowicie różne ceny.

W takim razie jak nie przepłacać i jak rezerwować najtaniej?

Odpowiedź jest bardzo prosta i po jej przeczytaniu zadacie sobie pytanie; ‘’halo, to dlaczego wszyscy tak nie robią?’’ – odpowiedź na to poboczne pytanie jest w pierwszym akapicie; to siła przyzwyczajenia. Mówisz hotele – myślisz booking.com, mówisz Wiadomości – myślisz TVP, Mówisz hamburger i shake – myślisz McDonald’s – a nie?:)

Aby nie trzymać Cię już dłużej w niepewności odpowiadamy na pytanie gdzie i jak rezerwować najtaniej. Otóż, aby mieć gwarancję najniższej stawki za nocleg używajmy porównywarek noclegowych ( działa jak nasze ceneo ). Największa i najlepsza którą polecamy to zdecydowanie traviboo.com. Portal Traviboo.com pozwala na znalezienie niemal każdego hotelu na całym świecie, sprawdzenie dostępności miejsc oraz znalezienie najkorzystniejszej ceny jaką oferuje na różnych stronach. Ba! Portal się chwali, że jeżeli w innym miejscu mimo tego znajdziesz tańszą ofertę to zwróci Ci różnicę. Traviboo.com to bardzo estetyczna minimalistyczna i niezwykle prosta w obsłudze strona z doskonałą wersją mobilną dzięki której zarezerwujesz hotel w kilka chwil. Strona prezentuje wyniki wszystkich serwisów rezerwacyjnych i w kilka sekund przenosi Ciebie na najkorzystniejszą z nich.

Na rynku istnieją tez inne porównywarki ale naszym zdaniem traviboo.com jest najlepszą z nich. Wiec jeżeli Twoja kobieta do tej pory dokonywała rezerwacji za Ciebie to zaskocz ją i użyj traviboo.com. Coś czujemy, że wieczorem może Cię spotkać za to nagroda… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *