Rowerem po Karpaczu i okolicach – które trasy wybrać i jak znaleźć apartamenty w Karpaczu dla miłośników kolarstwa?

Wraz z rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego do Karpacza przyjeżdża coraz więcej turystów. Piękne widoki, a także perspektywa zdobycia Śnieżki są w stanie skusić niejednego miłośnika pieszych wędrówek.

Jednak Karpacz to nie tylko najwyższy szczyt Karkonoszy, kościół Wang czy najpopularniejsze i najdroższe hotele. U podnóża gór można poznać także wiele tras rowerowych idealnych na przejażdżki. Kolarze bardzo łatwo znajdą również dla siebie idealny nocleg. Karpacz jest bowiem pełen nawet dość tanich apartamentów.

Trasy rowerowe w Karpaczu są bardzo różnorodne. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno zawodowi kolarze, jak i zwolennicy spokojnych, rekreacyjnych wycieczek. Przedstawiciele portalu Sun & Snow, na którym można zarezerwować apartamenty w Karpaczu, przygotowali dla Ciebie listę kilku pomysłów na rowerowe wyprawy. Poznaj je wszystkie i zacznij planować swoją podróż.

Karkonoski Park Krajobrazowy – apartamenty Karpacz dla rowerzystów, którzy chcą zwiedzić okolice Śnieżki

Kilkanaście metrów za Kościołem Wang znajduje się główne wejście do Karkonoskiego Parku Krajobrazowego. To właśnie w tym miejscu, wielu pieszych turystów zaczyna swoją podróż na Śnieżkę. Rowerzyści także mogą wjechać na teren parku, ale muszą poruszać się jedynie po wyznaczonych trasach. Jeśli więc chcesz wjechać na obszar chroniony, masz do dyspozycji kilka odcinków. Są to:

  • szlak niebieski do Przełęczy Karkonoskiej i Droga Sudecka,
  • górna i dolna droga wewnętrzna na obszarze Góry Szerzawy i Kopistej,
  • szlak niebieski od Przesieki do Przełęczy Karkonoskiej,
  • Droga Urszuli,
  • szlak czerwony do schroniska Nad Łomniczką,
  • droga wewnętrzna pod Chojnikiem.

Jeśli na rowerową podróż po Karkonoskim Parku Narodowym chcesz poświęcić więcej niż jeden dzień, znajdź apartament w Karpaczu zlokalizowany blisko głównego wejścia. W ten sposób zaoszczędzisz czas i energię, którą zużyłbyś na dojazd. W ofercie Sun & Snow jest dostępny m.in. apartament Karkonoska położony około 1 kilometra od głównego wejścia do Karkonoskiego Parku.

Trasa rowerowa przez Dolinę Sowią – apartamenty Karpacz blisko wymagających szlaków

Jesteś doświadczonym rowerzystą i niestraszne Ci nawet strome podjazdy? W takim razie szlak prowadzący przez Dolinę Sowią będzie dla Ciebie idealny. Swoją podróż zacznij od znalezienia zielonego szlaku turystycznego prowadzącego od ulicy Wilczej. Szlakiem zielonym jedź aż do krzyżówki ze szlakiem czarnym. Wjedź na niego, aż znajdziesz się na końcu trasy.

Cały szlak przez Dolinę Sowią prowadzi pod górę, a podjazdy są miejscowo bardzo strome. Przygotuj się więc odpowiednio do wyprawy. Załóż kask, ochraniacze i wygodny strój. Przyda Ci się także bidon z wodą oraz przekąska dodająca energii.

Podoba Ci się wizja wycieczki przez Dolinę Sowią? Żeby mieć cały dzień na spokojny podjazd i późniejszy powrót, wybierz noclegi w Karpaczu w południowej części miasta. Mogą to być np. apartamenty Karpacz Na Wilczej Sun & Snow. W ich pobliżu działa wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Jeśli więc nie chcesz zabierać swojego roweru, tam wyposażysz się w cały sprzęt.

Wycieczka po mieście – apartamenty Karpacz dla wszystkich rowerzystów

Łączna powierzchnia Karpacza wynosi 37,96 km2, z czego znaczną część stanowią tereny Karkonoskiego Parku Narodowego. Na zwiedzanie miasta na rowerze w dość spokojnym tempie, nie trzeba więc poświęcać całego dnia. Wystarczy tylko kilka godzin, aby odwiedzić wszystkie dzielnice. Co można w nich zobaczyć?

  • Bierutowice (Karpacz Górny) – gdzie znajduje się nie tylko Kościół Wang, ale też Młynek Miłości. Według podań i lokalnych obyczajów młynek ma magiczną moc. Chcesz wiedzieć, na czym ona dokładnie polega? Przekonaj się sam w trakcie najbliższego pobytu w Karpaczu.
  • Budniki – nieistniejąca już część miasta położona na południowym-wschodzie, w sercu lasu. Obecnie znajdują się tam jedynie tablice z informacjami historycznymi oraz wiata wypoczynkowa.
  • Centralna część miasta – tutaj znajduje się najwięcej restauracji i kawiarni idealnych na odpoczynek po wycieczce rowerowej. W sercu Karpacza można też zobaczyć Prywatne Muzeum Konsol Gier Video, stadion miejski i dwa kościoły – Nawiedzenia NMP i Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Chcesz być cały czas blisko najlepszych tras na rowerowe wycieczki po mieście? Wybierz apartamenty w Karpaczu zlokalizowane w okolicach centrum. W ofercie Sun & Snow znajdziesz nawet dość tanie noclegi, dzięki czemu nie będziesz musiał rezerwować pokojów w najdroższych hotelach.

Zobacz apartamenty Karpacz Sun & Snow >>

Aby zarezerwować nocleg przez portal Sun & Snow, wybierz interesujące Cię miejsce. Później sprawdź wolne pokoje oraz dostępne udogodnienia. Następnie podaj termin wyjazdu i kliknij zarezerwuj. Gotowe! Po opłaceniu pobytu, będziesz mógł zacząć planować swoją rowerową podróż po Karpaczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *