Rodzaje wag przemysłowych i magazynowych

0 912

Dla zapewnia wysokiego poziomu kontroli jakości produkcji, inwentaryzacji zapasów, sprawdzaniu stanów magazynowych czy w sprzedaży bezpośredniej, na przykład w hurtowniach, używa się specjalistycznych modeli wag przemysłowych i magazynowych. Z tego typu wag korzystają różnego rodzaju magazyny, hurtownie i zakłady produkcyjne o zróżnicowanym profilu działalności. Wystarczy jedynie znaleźć dobrze zaopatrzony sklep z wagami przemysłowymi i magazynowymi, a następnie wybrać taki model wagi, który będzie odpowiadał potrzebom danego przedsiębiorstwa. Wybierać można pomiędzy takimi modelami wag przemysłowych jak: wagi stołowe i magazynowe, wagi platformowe, paletowe i płozowe, wagi najazdowe, wózki z wagą, wagi liczące czy haki z wagą.

Wagi przemysłowe

Podstawowym modelem wag wykorzystywanych w zakładach produkcyjnych i hurtowniach są tzw. wagi stołowe i magazynowe. Te pierwsze charakteryzują się prostą konstrukcją, niewielkimi rozmiarami i dużą dokładnością dokonywanych pomiarów. Zwykle wykorzystuje się je do kontrolnego ważenia produktów zapakowanych. Te drugie, wagi magazynowe, mają większe rozmiary i większą skalę pomiarową, dzięki czemu można ważyć na nich przedmioty o większych gabarytach (paczki, produkty w kartonach i pojemnikach). Podobnie jak w przypadku klasycznych wag stołowych, tego typu wagi posiadają duży blat i zwykle są to wagi jednoczujnikowe.

Najlepsze wagi przemysłowe

Drugi popularny rodzaj wag przemysłowych to urządzenia przystosowane do kontroli wagi produktów przechowywanych na paletach lub w pojemnikach o kształcie i rozmiarze standardowych palet Euro. Specyficzną odmianą wag paletowych i platforomowych są wagi płozowe, które wykorzystuje się do kontroli wagi przedmiotów o nietypowych gabarytach, o ponadnormatywnej długości lub szerokości. Takie wagi składają się z dwóch niezależnych od siebie płóz, które można ustawić w dowolnej odległości od siebie (maksymalny rozstaw to zwykle 5m), co pozwala na ważenie nietypowych, długich przedmiotów.

 

Odwiedzając specjalistyczny sklep z wagami przemysłowymi i magazynowymi, z pewnością znajdziemy w nim także różne rodzaje wózków z wagą. Tego typu urządzenia to standardowe wyposażenie hurtowni, magazynów czy sklepów. Wykorzystuje się je do bieżącej kontroli wagi towarów zapakowanych na paletach, w momencie ich załadunku lub rozładunku z samochodów dostawczych. Kolejnym specyficznym rodzajem wag pomiarowych przydatnych przy załadunku i rozładunku towarów są wagi najazdowe. Używając tego typu sprzętu, znając wagę wózków, można dokonywać szybkich pomiarów ciężaru palet lub innego rodzaju ładunków – wystarczy wjechać wózkiem na wagę.

 

W najlepiej zaopatrzonych sklepach z wagami przemysłowymi i magazynowymi dostać można również inne specyficzne modele wag, takie chociażby jak wagi z hakiem czy wagi liczące, które w znaczący sposób przyspieszają proces inwentaryzacji magazynów, sklepów czy hurtowni. Wagi z hakiem i różnego rodzaju wysięgniki to urządzenia przystosowane do kontrolnego pomiaru wagi wyjątkowo ciężkich i wielkogabarytowych przedmiotów, maszyn czy urządzeń. Profesjonalny sprzęt tego typu może kontrolować wagę przedmiotów o ciężarze własnym sięgającym kilku-kilkunastu ton.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany