Rezerwacje on-line w salonach fryzjerskich i kosmetycznych

Główną zasadą sukcesu firmy z branży hair&beauty – poza najwyższą jakością wykonywanej usługi – jest utrzymywanie dobrych relacji z klientami i zarządzanie salonem. Dziś przeanalizujemy rezerwacje online w salonach fryzjerskich i kosmetycznych i odpowiemy pytanie, czy to rozwiązanie warto wykorzystywać w swoich biznesach.

Pokaż klientowi, że się rozwijasz i przestrzegasz zasad bezpieczeństwa

Za jakością usług salonu stoi doświadczenie oraz praktyka, dlatego warto wyeksponować dyplomy certyfikaty, poświadczające rozwój pracowników. W czasach przed pandemią w salonach standardem było podanie kawy z pralinką dla każdej klientki umówionej na wizytę – była to oznaka sympatii i pokazanie klientowi, że jest dla nas ważny, może się u nas czuć jak u koleżanki na kawie, tylko w tym przypadku spotkanie zakończy się pięknieniem. Dziś podawanie kawy w salonach fryzjerskich i kosmetycznych jest zabronione, nie ma także wspólnych rozmów w poczekalni. Klientki można zapisywać na wizyty telefonicznie lub przenieść się do wirtualnego kalendarza i oferować dostępność za pomoca systemu rezerwacji on-line do salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Jak przekonać klientki, że zapisy przez internet są wygodniejsze? Poniżej przedstawiamy kilka argumentów.

Wirtualne kalendarze dla fryzjerów i barberów

System rezerwacji on-line do salonów fryzjerskich i barberskich to ułatwienie dla klientów, którzy o każdej porze dnia mogą zapisać się na wizytę. Mogą to zrobić zarówno za pośrednictwem smartfonu, tabletu oraz komputera. Wybierają z listy usługę, na którą chcą się zapisać, a następnie korzystają z wirtualnego kalendarza dostępności wizyt. W ten sposób klienci mogą zapisać się do swojej ulubionej fryzjerki, ponieważ otrzymują dostępność w grafiku. Wygodna sekcja komunikacji pozwala na sprawne przyjmowanie wiadomości i potwierdzeń wizyt od klientów.

Dla pracowników salonu, system internetowych zapisów oznacza możliwość skupienia się na najlepszym wykonaniu usługi, bez konieczności zostawiania klientki na fotelu samej. Jest to także zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem, ponieważ pracownicy mają kontakt tylko z klientami zapisanymi na wizytę. Wprowadzając automatyczną rezerwację wizyt, klient otrzyma przypominającego o wizycie smsa – system wyśle za nas taką wiadomość, więc można raz na zawsze zapomnieć o żmudnym uzupełnianiu szablonu smsowego. Ręcznie prowadzone wysyłki i ich potwierdzanie lub odwoływanie zajmowały kilka godzin w tygodniu – teraz można przeznaczyć ten czas na dwie-trzy dodatkowe wizyty klientem w tygodniu. Rośnie więc dostępność personelu w ciągu dnia!

Poproszę manicure jak moja koleżanka!

Gabinety kosmetyczne i studia manicure często wybierane są przez polecenie. Zdarzają się sytuacje, że klientki wzajemnie się polecają i powracając, proszą na przykład o kolor lakieru, jakim ostatnio był wykonany manicure u koleżanki… I tu zaczyna się problem, bo kosmetyczka może zwyczajnie nie pamiętać, którym dokładnie kolorem lakieru był wykonywany zabieg. Korzystając z systemu rezerwacji on-line do salonów kosmetycznych otrzymuje się dostęp do historii usług i karty pacjenta, dzięki czemu można lepiej organizować pracę i mieć zapisane notatki z poprzednich wizyt. Warto skrótowo opisywać przebieg wizyty i zastosowane preparaty, ponieważ ułatwia to wykonywanie kolejnych zabiegów.

Usługi kosmetyczne zawierają w sobie rytuał wyciszający, a przerywanie go, aby odebrać telefon i zapisać inną klientkę nie byłoby profesjonalne. W dodatku klientka, które nie będzie mogła dodzwonić się do salonu, może przenieść się do konkurencji. Można temu zapobiec, zapewniając klientkom zapisy w systemie rezerwacji on-line, zapewnić im można poczucie, że jesteśmy dla nich stale dostępni – kiedy tylko zechcą zapisać się na wizytę, mogą to zrobić z dowolnego miejsca, które ma dostęp do internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *