Remigiusz Mróz – jaka najlepsza książka?

O Remigiuszu Mrozie słyszał już chyba każdy, nawet osoby, które nie interesują się literaturą i niezbyt często czytają książki. Choć autor ma dopiero 34 lata, to na swoim koncie już ponad czterdzieści książek! Jak się w tym bogactwie nie zagubić? Jakie książki Remigiusza Mroza szczególnie warto polecić?

Książki Remigiusza Mroza – jakie są?

To najbardziej płodny pisarsko polski autor. Żaden nie pisze tak dużo, jak Remigiusz Mróz. Co najważniejsze, ilość nie wpływa tu na jakość, bo każda kolejna książka jest tak samo dobra, jak poprzednie. Autor bardzo sprawnie łączy w swoich opowieściach różne wątki: prawnicze, sensacyjne i historyczne. Książki Remigiusza Mroza są pełne emocji i napięcia. Dzięki temu, że Mróz jest z wykształcenia prawnikiem, opowiedziane przez niego historię są wiarygodne. Większość jego książek można podzielić na serie. Polecamy najciekawsze!

Chyłka – warto poznać jej prawnicze boje

Zdecydowanie najbardziej popularny jest cykl książek o bezkompromisowej prawniczce – Joannie Chyłce. Seria doczekała się ekranizacji z Magdaleną Cielecką w roli głównej. To bardzo ciekawa postać, która balansuje na granicy prawa, jest nieprzejednana, niezwykle inteligentna, ma specyficzne poczucie humoru. To wszystko pomaga jej odnieść sukces w wielu prawniczych pojedynkach. W kolejnych odsłonach cyklu śledzimy nie tylko jej zawodowe zmagania, ale i prywatne perypetie.

Trudny charakter komisarza Forsta

Ogromną popularnością cieszy się również seria z komisarzem Forstem. To policjant z zakopiańskiej komendy, który – mówiąc łagodnie – nie jest zbyt łatwy w obejściu. Sprawia problemy, jest nieujarzmiony, nie słucha rozkazów. Jego metody śledcze także pozostawiają wiele do życzenia. To barwna postać, wielce problematyczna nie tylko w sprawach zawodowych, ale też prywatnych. Jego walka z nałogami jest tego najlepszym potwierdzeniem. Mimo to, śledzimy jego losy z zapartym tchem, ponieważ są pełne zaskakujących zwrotów akcji.

Edling – o zachowaniu ludzkim wie wszystko

Warto również poznać przygody Gerarda Edlinga (“Behawiorysta”, “Iluzjonista”), specjalisty od kinezyki, czyli analizy i badania ludzkiego zachowania. To pozwala mu rozwikłać praktycznie każdą zagadkę. Jednocześnie jest ekscentryczny i trudny we współpracy. Ten nieoczywisty, złożony bohater potrafi, jak nikt inny, podejść w sposób niekonwencjonalny do nawet najtrudniejszej sprawy, znajdując rozwiązanie.

Jego historie są zawsze zaskakujące i trzymają w napięciu. Akcja jest wartka, książkę czyta się szybko, cała seria jest arcyciekawa. Jeśli lubimy książki Remigiusza Mroza, to bez wątpienia perypetie Gerarda Edlinga przypadną nam do gustu. To również świetna lektura dla osób, które nie zdążyły jeszcze poznać twórczości Remigiusza Mroza.

Nie ulega wątpliwości, że warto śledzić dalsze losy wszystkich bohaterów wykreowanych przez Mroza, ponieważ każdy z nich ma fascynujące, nieoczywiste historie, które bardzo wciągają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *