Poznaj niemieckie zabytki!

Nasi zachodni sąsiedzi mają historię sięgającą nieco dłużej niż Polska, a na terenie ich kraju znajduje się mnóstwo wartych uwagi zabytków. Berlin, Kolonia, Heidelberg czy Schwarzwald to miejsca, z których każde zachwyca w inny sposób. Jeśli chcesz urządzić sobie wycieczkę i zobaczyć najbardziej urokliwe miejsca, podpowiemy Ci, jak to zrobić.

 

Podróż do Niemiec – skąd zacząć?

Ponieważ Niemcy zabytki warte uwagi mają wszędzie, każdy musi rozplanować start podróży w zależności od swoich indywidualnych upodobań. Jeśli interesują nas zabytki historyczne, warto zacząć od Berlina lub Kolonii. W pierwszym przypadku będą to Wyspa Muzeów (jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych na świecie), Mur Berliński, Brama Brandenburska czy katedry, w drugim – katedra, gotyckie kościoły, rozbudowane zoo i akwarium, a także kolejka linowa nad Renem. Gdziekolwiek jednak nie uda się podróżnik z Polski na początku, dobrze pomyśleć o dostaniu się tam w najszybszy sposób. Podróż do Niemiec samolotem zajmuje zaledwie godzinę! Dzięki temu nie trzeba przemierzać setek kilometrów, a jest się niemal błyskawicznie na miejscu. Co więcej, dzięki temu, że często odbywają się promocje lotów do Niemiec, można trafić na naprawdę niezwykle tanie bilety lotnicze – na przykład kosztujące 38 złotych w obie strony! Oferty takie można znaleźć na stronach serwisu Fru.pl, który gromadzi je w jednym miejscu i można znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie. A ponieważ wyloty z Polski do Niemiec odbywają się z niemal każdego portu lotniczego w kraju, zawsze znajdzie się rejs z najbliższego.

Co warto zobaczyć?

Planując podróż do Niemiec warto mieć na uwadze nie tylko zabytki w miastach, ale również te poza nimi. Jezioro Bodeńskie z wyspą Mainau, która słynie z zachwycających ogrodów, to jedna z najciekawszych propozycji tego typu. Kolejne to między innymi Schwarzwald wraz z Baden-Baden, położony wśród szczytów bawarskich Alp zamek Neuschwanstein, a także skała Lorelei, którą można zobaczyć na Renie w okolicy Sankt Goarshausen. Dla podróżników z dziećmi polecany jest park rozrywki Europa-Park Rust. Oczywiście to nie wszystkie miejsca warte uwagi – w samym Berlinie można spędzić 2-3 dni, odwiedzając ciekawe miejsca. Dobrze przed podróżą przygotować sobie plan zwiedzania, a potem, zaliczać kolejne miejsca z listy. W znalezieniu ciekawych pomogą liczne strony turystyczne oraz poradniki, które można znaleźć w księgarniach, a nawet kioskach z prasą. Warto także pamiętać, że wiele miast jest bardzo „imprezowych” – różnego rodzaju festiwale oraz imprezy kulturalne odbywają się zarówno sezonowo, jak i przez cały rok. Można więc pojechać tam, ab zobaczyć, jakie Niemcy zabytki mają, jak też i aby dobrze się bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *