Poradnik MocnaStrona.com: Jak zainstalować sklep Prestashop?

0 90

Prestashop jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem, na które decydują się obecnie nie tylko właściciele małych firm, ale również większych przedsiębiorstw. Niemniej stawianie pierwszych kroków w serwisie, a nawet samo jego zainstalowanie może sprawić wiele trudności, szczególnie początkującym użytkownikom. Czym dokładnie jest Prestashop? Jak zainstalować oprogramowanie? Czy warto zdecydować się na pakiety instalacyjne?

Kilka słów wstępu – czym jest Prestashop?

Prestashop to nic innego, jak darmowa platforma, która umożliwia założenie i prowadzenie własnego sklepu internetowego. Dzięki oprogramowaniu nie ma konieczności znajomości języków kodowania ani pisania strony od początku. Prestashop wyróżnia się wieloma funkcjami, czytelnym i przejrzystym interfejsem oraz możliwością optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek internetowych. Opiera się on na języku programowani PHP (framework Symfony) oraz bazie danych MySQL. Do najważniejszych oprogramowania zalicza się dużą wydajność, wiele rozmaitych szablonów oraz wszechstronne zastosowanie.

Jak zainstalować Prestashop?

Bardzo ważne jest prawidłowe zainstalowanie Prestashopu, ponieważ nieprawidłowo przeprowadzona instalacja może skutkować spowolnionym działaniem i błędami. Instalację można przeprowadzić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest całkowicie manualne przejście przez kolejne kroki. Niemniej w tym celu niezbędna będzie znajomość baz danych oraz FTP. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalisty – informatyk zajmie się prawidłową instalacją oraz skonfigurowaniem Prestashopu. Wiele osób decyduje się też na zaopatrzenie się w oprogramowanie e-commerce. Pakiet instalacyjny ma mnóstwo zalet i doskonale sprawdzi się w przypadku początkujących.

Czy warto zdecydować się na gotowe pakiety instalacyjne?

Profesjonalne oprogramowanie e-commerce Prestashop jest jedną z najlepszych propozycji umożliwiających poprawne zainstalowanie oraz korzystanie z aplikacji. Dlaczego warto zdecydować się na gotowy pakiet instalacyjny? 

Pakiet instalacyjny Prestashop – najważniejsze zalety

Jeśli chodzi o Prestashop instalacja z gotowego pakietu ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim jest on najlepszym rozwiązaniem dla osób początkujących, które nie wiedzą, jak od zera zainstalować i skonfigurować oprogramowanie. Pakiet automatycznie przeprowadza wszystkie niezbędne czynności takie, jak zainstalowanie sklepu wraz z najważniejszymi modułami. Dzięki pakietowi sklep będzie od razu gotowy do użytku, bez konieczności wprowadzania zmian. Profesjonalna obsługa zapewni wsparcie na każdym etapie oraz zadba, by sklep był zgodny z najnowszymi, obowiązującymi normami.

Gdzie można kupić pakiet instalacyjny Prestashop?

Gotowe pakiety można znaleźć w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Najczęściej dostępne są co najmniej w kilku wariantach – podstawowym i rozszerzonych. Dzięki temu można je idealnie dopasować do swoich potrzeb. 

Podstawowy pakiet instalacyjny wyposaża użytkownika w prawidłowo zainstalowany sklep internetowy oraz daje możliwość tworzenia kont klientów i wysyłki produktów. Z kolei pakiet optymalny zazwyczaj obejmuje również 7 dniową pomoc techniczną. W skład pakietu rozszerzonego często wchodzi integracja z social mediami, systemem SMS oraz CENEO. Jednym z lepszych pakietów jest opcja VIP. W tym przypadku nie ma już konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności z zainstalowaniem oprogramowania, a dzięki specjalistom będzie ono od razu gotowe do działania.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany