Poradnik dla małżeństw – komu może się przydać?

0 31

Mówi się, że nawet najbardziej zgodne małżeństwa od czasu do czasu muszą mierzyć się z kryzysem czy przechodzić „ciche dni”. Problemem nie są kłótnie czy trudności życiowe, a to, jak sobie z nimi poradzić. Dobry poradnik dla małżeństwa pozwoli lepiej zrozumieć sedno danego problemu oraz rozwiązać go ramię w ramię ze współmałżonkiem. Kiedy zakup poradnika dla małżeństw ma największy sens?

Kobiety z Wenus, mężczyźni z Marsa

Według starego powiedzenia kobiety pochodzą z planety Wenus, natomiast mężczyźni z Marsa. Jest to przenośne ujęcie faktu, iż nie zawsze rozumiemy się tak, jakbyśmy tego chcieli. Niekoniecznie rozumiemy swoje problemy, emocje czy wyrażamy podobne opinie na niektóre tematy. Tymczasem w małżeństwie nie chodzi o to, aby zawsze mówić jednym głosem. Wiadomym jest, że każdy człowiek jest inny, ma nieco inne potrzeby i podeście do życia. Chodzi więc o to, aby zawsze podążać tą samą drogą, a więc starać się o wzajemne zrozumienie. Poradnik dla małżeństw może nam pomóc rozwiązywać codzienne problemy, lecz z drugiej strony dzięki niemu mamy szansę przyjrzeć się sytuacjom, które stawiają nas na tak zwanym życiowym zakręcie. Nie bójmy się sięgać po różnego rodzaju poradniki dla małżeństw, które mają za zadanie pomóc nam znaleźć wspólny język i odnaleźć się w konkretnym momencie naszego życia.

Jak wybrać?

Poradnik dla małżeństw, które cenią sobie wartości katolickie, powinien być oczywiście napisany w zgodzie z naszą wiarą. Warto sięgać po poradniki życia małżeńskiego, które zostały napisane przez osoby wyznające takie same wartości, jak my. Tego typu pozycje znajdziemy w specjalistycznych księgarniach, których zadaniem jest promowanie książek pisanych językiem religii, z poszanowaniem jej zasad. Poradniki te są oczywiście dostosowane do naszych czasów i tego, z jakimi problemami przychodzi nam się mierzyć właśnie dziś.

Co można osiągnąć?

Korzystanie z poradników dla małżeństwa pozwala nam wzrastać we wzajemnej miłości i poszanowaniu. Poradniki dla małżeństwa dedykowane są nie tylko parom, które aktualnie mierzą się z jakimś problemem. Również małżonkowie, którzy czują wypalenie bądź mają wrażenie, że ich miłość stanęła w miejscu, powinni sięgnąć po odpowiednie pozycje. Każda pozycja literacka, która zawiera pożyteczne dla nas rady, zbliża nas tym samym do naszego współmałżonka. Pamiętajmy, że życie małżeńskie nie zawsze jest usłane różami, nie zawsze też jest proste i przyjemne. Niemniej jednak korzystając z mądrych porad o wiele łatwiej odnaleźć się w związku małżeńskim.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany