Podstawowe rodzaje drabin – którą wybrać?

Jesteś specjalistą ds. remontów, elektrykiem lub osobą odpowiedzialną za wyposażenie firmy, magazynu, lub fabryki? Szukasz drabiny do prostych napraw i innych zadań domowych? Niezależnie od wymagań, warto poznać dostępne rodzaje i konstrukcje, by dopasować drabiny do indywidualnych oczekiwań.

W tym materiale znajdziesz wszystkie niezbędne informacje odnośnie drabin, które dostępne są w ofercie renomowanych producentów. Dowiesz się również, czemu warto sięgnąć po dane rozwiązania i kiedy konkretny model będzie najlepszą opcją dla Twoich potrzeb.

Rodzaje drabin i ich zastosowanie

Drabiny można podzielić ze względu na materiał wykorzystany do produkcji, przeznaczenie, czy budowę. Zaczniemy od stosowanych tworzyw, co często jest podstawowym kryterium wyboru klientów. Drabiny aluminiowe cieszą się największą popularnością. W ofercie cenionych producentów (np. Krause), znajdziemy także propozycje z drewna lub stali. Są to w większości przypadków produkty dedykowane użytkownikom prywatnym, którzy korzystają z nich sporadycznie.

Zaletą drabin drewnianych jest atrakcyjna cena i niewielka waga. Należy jednak przechowywać je w suchym miejscu odizolowanym od działania warunków atmosferycznych. Drabiny stalowe mimo nieznacznie wyższej ceny, są z kolei dużo bardziej wytrzymałe zarówno na kontakt z wilgocią, promieniowaniem UV, zmianami temperatur, jak i obciążeniami. Umożliwiają one również więcej funkcji ustawień, co w gospodarstwie domowym będzie mieć ogromne znaczenie dla satysfakcji z eksploatacji. Można więc z czystym sumieniem uznać, że jest to uniwersalny produkt na lata.

Przejdźmy jednak do drabin aluminiowych, czyli bardziej zaawansowanego asortymentu, który jest najczęściej wybieranych przez klientów. Poświęcimy im jednak oddzielny akapit, gdyż ten lekki, wytrzymały i wybitnie elastyczny materiał, oferuje nam ogrom możliwości.

Drabiny aluminiowe i ich zalety

Wysokiej klasy drabiny aluminiowe można podzielić m.in. na kategorie związane z ich konstrukcją. Należą do nich m.in. takie opcje jak drabiny:

 • platformowe,
 • magazynowe,
 • jednostronne,
 • dwustronne,
 • 2-elementowe,
 • 3-elementowe,
 • 4-elementowe,
 • przystawne,
 • teleskopowe,
 • dla elektryków,
 • regałowe,
 • dachowe,
 • kominiarskie,
 • specjalne.

Wszystkie ww. warianty znajdują się w ofercie firm Krause i Drabex. Są to marki, które od lat cieszą się uznaniem najbardziej wymagających specjalistów i użytkowników prywatnych. Posiadają one niezbędne certyfikaty i atesty, które świadczą o bezpieczeństwie, komforcie i możliwościach.

Dlaczego są one tak chętnie wybierane przez użytkowników? Ze względu na lekkość, elastyczność i żywotność. Aluminium to surowiec o niewielkiej wadze, który odporny jest na korozję i procesy niszczenia spowodowane warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu można z jego pomocą tworzyć zaawansowane drabiny o zróżnicowanych funkcjonalnościach, przy jednoczesnej optymalizacji ciężkości produktu.

Jak wybrać odpowiedni model? Najlepiej w pierwszej kolejności ocenić swoje realne wymagania i potrzeby. Drabiny mogą posiadać m.in. koła jezdne, podesty, platformy, różne wysokości robocze, ustawienia, czy kształty. Świetnym przykładem są m.in. drabiny dachowe wyposażone w specjalne zaczepy, czy modele dla elektryków, które zabezpieczone są warstwą tworzywa sztucznego nieprzewodzącego prądu. Warto więc zapoznać się z dostępnymi wariantami w Dramix.pl – gdzie na pewno znajdziesz to, czego szukasz dla siebie lub swojej firmy.

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na wiele Twoich pytań lub wątpliwości. Pamiętaj, że w razie potrzeby możesz skontaktować się z profesjonalistami, którzy udzielą Ci wsparcia zakupowego. Na podstawie udzielonych informacji pomogą dopasować drabinę, która będzie spełniać wszystkie Twoje kryteria wyboru. Zaufaj wiedzy i doświadczeniu specjalistów. Zadbasz w ten sposób o możliwości, komfort i bezpieczeństwo swoich pracowników lub swoje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *