PS4 czy Xbox One? Która jest lepsza?

Śledzisz rynek gier, aby wiedzieć, w którą kolejną powinieneś zagrać, aby być na fali. I nagle okazuje się, że Twój sprzęt nie spełnia wymogów, bo np. gra wymaga lepszej karty graficznej lub po prostu nie jest przystosowana do sprzętu posiadanego przez Ciebie.

Ten moment jest wówczas najlepszy, aby zastanowić się nad wyborem konsoli ułatwiającej wirtualną podróż do świata dalekiego od problemu, no i przede wszystkim rzeczywistości. I tu zazwyczaj rodzi się w graczu pytanie. Zdecydować się na PlayStation 4, czy Xbox One? No właśnie! Która z nich sprawi, że jeszcze bardziej pokochamy świat gier?

PlayStation 4

Wybierając sprzęt do gier, musisz zastanowić się nad jego plusami i minusami. Wtedy łatwiej będzie Ci zdecydować i zakupić konsolę spełniającą w 100% Twoje oczekiwania i dającą satysfakcję z zakupów. 

Świat gier i aplikacji

-Wśród niewątpliwych zalet PlayStation 4 możemy wyróżnić chociażby szeroką gamę gier, które są dostępne wyłącznie dla tego rodzaju konsoli. Niby nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że te gry to totalny hit i must have w zbiorach każdego garcza. Wśród nich znajdują się bowiem takie tytuły jak: God Or War, Uncharted, Shadow of the Colossus, czy chociażby The Last od Us. Innym atutem jest także możliwość instalacji popularnych aplikacji takich jak: Netflix, Spotify, Player, YouTube, czy VEVO. 

Dane techniczne urządzenia

Urządzenie jest wyposażone w wysokiej jakości kartę graficzną i pozwala toczyć rozgrywki w jakości HDR i rozdzielczości 4K (PS4 Pro). W dodatku, fani PS4 twierdzą, że takie urządzenie jest kupowane na lata i rzadko kiedy się psuje. Ważny jest również tu mocny procesor: x86-64 AMD „Jaguar”, 8 rdzeni. Dzięki takim zaletom urządzenia, możliwa staje się przyjemna gra w takie klasyki jak: Assassin’s Creed czy Wiedźmin. 

Xbox One

Chociaż największą popularnością cieszy się PS4 to nie należy także zapominać o istnieniu Xboxa One, który wydaje się być na równi w walce o pierwsze miejsce w sercu geeków. Pod wieloma względami, konsole te są do siebie bardzo podobne. Mimo to, porównując te konsole wizualnie, większość graczy wskazuje na bardziej atrakcyjny wygląd właśnie tejże konsoli. 

Porównanie ilości gier i aplikacji

 Niestety, porównując ilość gier, w Xboxie One jest ich nieco mniej w katalogu. Jednakże podobnie jak PS4, również Xbox One może cieszyć się wyjątkowymi, dostępnymi jedynie na tym sprzęcie grami. W tym przypadku są to: Ori and the Blind Forest, Cuphead, czy Gears of War 4.  Mimo uboższego katalogu gier, mamy za to bardziej rozbudowany wybór aplikacji. Obok tych proponowanych przez PS4 mamy dodatkowo również te oferowane przez Windowsa. I tak, obok Netflixa, czy YouTuba znajdziemy również: Eurosport, SoundCloud, czy OneDrive. 

Xbox One i informacje o urządzeniu

Ta konsola także nie odstaje parametrami od PS4. Xbox One ma bowiem 8-rdzeniowy, 1.6GHz, pamięć 8 GB RAM DDR3 oraz dysk twardy 500GB HDD SATA3. Karta graficzna urządzenia też nie należy do najgorszych, gdyż konsola ma wbudowaną taką zawierającą układ 12 CU/768 SP AMD GCN, 1.23 TFLOPS. Powinieneś bliżej się jej przyjrzeć, jeżeli chcesz odtwarzacz Blu-ray i konsolę w jednym oraz nie wyobrażasz sobie porządnej rozgrywki bez kontrolera do Xboxa.

Zatem co wybrać?

Na to pytanie niestety musisz odpowiedzieć sobie sam. Przemyśl dokładnie w jakim celu potrzebujesz konsoli. Zastanów się, na co zwracasz szczególną uwagę i czy urządzenie będzie służyć tylko do gier. Odpowiedz sobie również na pytanie jakich aplikacji wymagasz od urządzenia oraz w jakie gry chcesz zagrać, a co za tym idzie, jaka karta graficzna jest ci konieczna. Chyba, że o Twoim wyborze będzie świadczyć jedynie cena. Wtedy to, wybór jest oczywisty, czyli XboX One, gdyż jest to tańszy sprzęt. Pamiętaj jednak, że nie zawsze wyższa lub niższa cena jest odpowiedzią na nasze potrzeby i warto wybrać taką konsolę, która będzie umilać nam wolny czas, a tym samym odpowiadać na nasze potrzeby. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *