Platforma vod arte.tv – czy warto? Nasza opinia i recenzja

0 1 087

Czy znacie już ARTE.TV? Ten VOD to doskonała i darmowa alternatywa dla netflixa, HBOGO i innych platform. Do tego arte.tv. jest całkowicie za darmo i nie wymaga nawet logowania. Mało? Prawdopodobnie w Twoim telewizorze (o ile posiadasz smart TV) jest również aplikacja arte..

Ale zacznijmy od początku. Co to jest vod arte.tv?

ARTE (Association Relative a la Television Europeenee) jest to publiczno-europejski kanał telewizyjny, który poświęcony jest w szczególności tematyce kultury, sztuki i nauki, a także filmów afirmujących zrozumienie i współpracę pomiędzy narodami Europy.

Pierwsza emisja kanału rozpoczęła się 30 maja 1992. Kanał ARTE powstał dzięki inicjatywie Francji i Niemiec oraz współprac z licznymi nadawcami z całej Europy, w tym TVP.

Aktualnie Prezesem ARTE GEIE jest Bruno Patino, a Wiceprezesem Peter Weber. Główna siedziba ARTE znajduje się w Strasburgu, położonego blisko granicy z Francją i Niemcami.

Misją ARTE jest zbliżenie do siebie Europejczyków, tak aby dostarczyć jak najbogatszą ofertę swoim użytkownikom.
Program telewizyjny ARTE dostępny jest w sześciu językach: francuski, niemiecki, angielski, hiszpański, polski oraz włoski. Audycje telewizyjne są dubbingowane lub zaopatrzone w napisy, tak aby większość użytkowników mogła oglądać programy w swoim ojczystym języku. Na platformie umieszczane są programy po kilkaset godzin rocznie z napisami w języku angielskim, hiszpańskim, polskim i włoskim.

 

Nie ważne gdzie, nie ważne kiedy – czyli Arte dla każdego

Program ARTE dostępny jest na antenie, na stronie arte.tv, w aplikacjach i w sieciach społecznościowych. Wszystkie programy telewizyjne mają przyzwoitą jakość HD i są specjalnie zaprojektowane dla telewizorów Smart. Niezależnie od tego czy obecnie oglądasz program transmitowany na żywo czy powtórkę programu, jakoś odtwarzania jest jak najbardziej zadowalająca.

Co oferuje arte.tv?

Przede wszystkim wysokiej jakości, autorski content i produkcje dokumentalne (rewelacyjne), koncerty muzyki klasycznej oraz ich transmisje jak również ambitne, wyselekcjonowane kino. Nie zapominajmy jednak, że arte to przede wszystkim platforma związana z dokumentem i kulturą. Dlatego nie znajdziesz tam produkcji rodem z netflixa jak seriale czy filmy sf/horrory/komedie. Arte to inna liga i doskonałe uzupełnienie ,,komercyjnej papki” jaką oferują popularne platformy, Co ciekawe biblioteka arte jest duża i ciągle się rozrasta. Większość filmów posiada również polskie napisy. Funkcjonalność platformy i jej wygląd podobny jest to większości dużych graczy dlatego każdy bez trudno ogarnie ją dosłownie w dwie minuty.

 

Fakty:

– Kanał ARTE w swojej ofercie posiada programy kulturalne, reportaże ze świata sztuki oraz nauki (56% stanowią dokumenty, 19% filmy i seriale, 14% programy informacyjne, 5 % muzyka i występy artystyczne),
– 85% programów wyprodukowanych jest w Europie,
-70% Europejczyków ogląda ARTE w języku ojczystym,
– 6% filmów tygodniowo;
-Telewizja ARTE finansowana jest w 95% z opłat radiowo-telewizyjnych pobieranych we Francji i w Niemczech,
– każdego roku emitowanych jest 400 godzin magazynów, filmów dokumentalnych i spektakli z napisami po polsku, angielsku, hiszpańsku i po włosku,
– 9 Europejskich kanałów partnerskich i wspólnych współprodukcji;
– od 1992 r. koprodukcje ARTE zdobyły 6 Oskarów, 11 Złotych Palm, 7 Złotych Niedźwiedzi.
– ARTE nadaje swoje programy przez cała dobę w standardzie HD,
– dostępny na wszystkich nośnikach medialnych,
– Programy wraz z napisami dla osób niewidomych i niesłyszących,

Podsumowanie. Czy warto?

Nasza odpowiedź o ocena to: WARTO, 10/10. arte.tv jest naszym objawieniem, doskonałym uzupełnieniem istniejących platform i aż dziw, że nie jest jeszcze jakoś specjalnie popularna. Zatem wszystkim szczerze polecamy tą platformę życząc jej (i sobie) dalszego rozwoju i dobrego contentu.

p.s
Polecamy dodanie ARTE na Facebooku oraz na Twitterze, a dzięki zapisaniu się do newslettera będziesz z nowościami na bieżąco.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany