Planowanie długich podróży

Pragnąc poznawać nowe zakątki świata zwykle koncentrujemy się na stricte praktycznych elementach. Myślimy o wygodnych butach, ubraniach termoaktywnych i ergonomicznym plecaku. Rzadko kto, zabiera ze sobą muchy jedwabne, które w wielu sytuacjach mogą dosłownie i w przenośni uratować nam skórę. W sposób praktyczny mogą zastąpić bandaż z opatrunkiem, gdyż jedwab jako materiał delikatny i przewiewny umożliwi szybsze gojenie się każdej niespodziewanej rany. Nadaje się do związania rozerwanych kawałków plecaka lub do naprawienia buta czy innego elementu garderoby.

 

Oczywiście po za tymi skrajnie nieprzewidywanymi oraz niezwiązanymi z ich codziennym zastosowaniem, muchy jedwabne służą osiągnięciu zwykłego, eleganckiego wyglądu nawet w najodleglejszym zakątku świata. Są na tyle lekkie i pakowne, że zabranie ich w podróż życia z przeświadczeniem, że mogą się przydać wystarczy za trafny argument. Przecież nawet na szczycie jakiejś góry lub podczas innej podróży w nieznane, odrobina elegancji jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wielu pomogła w poznaniu lokalnych obyczajów i znalezieniu taniego lub nawet darmowego dachu nad głową.

Suweniry ważną sprawą

Coraz częściej ludzkość stawia na dokładne poznawanie codziennego życia mieszkańców odwiedzanych terenów. Wyższą ceną i popularnością niż standardowe hotele cieszą się wyjazdy organizowane z uwzględnieniem możliwości eksperymentalnego zbadania lokalnych kultur. Noclegi u tak zwanych „lokalsów” są aktualnie modne. Poznawanie świata od kuchni wymaga też eleganckiej oprawy. Warto więc podczas uroczystej kolacji nawet w małej wiosce, gdzieś na końcu świata, założyć muchy jedwabne i tym gestem uszanować gościnność gospodarzy.

 

W dobrym tonie takiego podróżowania jest również pozostawienie drobnego upominku związanego z kulturą kraju z jakiego przybywamy. Jedni wybierają magnesy z flagą lub symbolem swojego narodu, inni pocztówki, które są lżejsze ale mogą ulec zniszczeniu podczas długiej podróży, a ci, którzy śledzą współczesne trendy w modzie są zawsze o krok do przodu przed innymi i zabierają muchy jedwabne, którymi obdarowują dobrych ludzi, którzy pomagają im przeżyć coś niesamowitego.

Ułatwianie sobie życia

Schludny wygląd w każdej sytuacji budzi zaufanie. Osoby prezentujące się elegancko nawet w turystycznych ciuchach lepiej poradzą sobie w każdej sytuacji, a jeśli do tego dołożymy muchę jedwabną to zapewne zdobędziemy sojuszników nawet pośród ludzi, których języka nie znamy. Zerwijmy więc z mitem, że backpackerzy nie muszą być elegantami, bo na muchy jedwabne w plecaku zawsze znajdzie się miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *