Planner

Samodzielne projektowanie dodatków biurowych i codziennych akcesoriów ułatwiających organizację czasu może być doskonałym rozwiązaniem dla kreatywnych osób.

Dodatkowym atutem jest z pewnością fakt, że jesteśmy w stanie idealnie dostosować poszczególne aspekty do naszych potrzeb. Jest to szczególnie ważne w przypadku plannerów. Powinniśmy zadbać, aby rubryki, które się w nim znajdują odpowiadały naszemu trybowi życia. Wiele inspiracji znajdowanych w internecie może być dla nas zbędnych. Z uwagi na to większość osób rezygnuje z kupowania gotowych terminarzy, w których nie ma miejsca na własne notatki oraz tabelki.

Jaki jest najlepszy planner?

Jednak zanim zasiądziemy do tworzenia własnych planszy warto poobserwować swój codzienny rytm funkcjonowania. Wstępem do stworzenia własnego plannera może być zapisywania wszystkich potrzebnych rzeczy w zwykłym zeszycie lub kalendarzu. Na tej podstawie określimy czego dokładnie potrzebujemy. Istotne jest również, aby przeznaczyć na to odpowiednio dużo miejsca. Samo pole przeznaczone na rozpisywanie obowiązków i wydarzeń w tygodni nie musi zajmować wcale zbyt dużo miejsca.

Dla wielu osób stanowczo wystarczają dwie strony. Pozwala to objąć okiem wszystkie najbliższe dni. Istotny jest również papier jaki wybierzemy. Każda dobra drukarnia dysponuje szerokim wyborem faktur oraz grubości. Powinniśmy dobrać to do naszych potrzeb oraz preferencji. Osoby, które decydują się na późniejsze malowanie i pisanie różnymi przyborami do plannera powinny zadbać, aby nic nie przebijało na drugą stronę kartki. Gramatura będzie tu kluczowa. Oczywiście możemy zdecydować się na standardowe ksero. Będzie to oczywiście tańsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Z pewnością idealnie sprawdzi się u osób, które nie do końca wiedzą czego potrzebują w swoim plannerze i chcą wydrukować wiele różnorodnych rozpisek i układów stron. Kolejną ważną kwestią jest kolorystyka całości. Bezpieczną opcją jest czerń, którą możemy urozmaicać własnymi rysunkami oraz kolorowymi oznaczeniami.

Dobra organizacja jest wszystkim

Wtedy całość będzie bardzo przejrzysta i nie zagubimy się w ogromnej ilości ozdobników. Osoby ceniące sobie bardziej artystyczne rozwiązania bez obaw mogą skorzystać z wielu szablonów dostępnych w internecie, które projektowane są przez plastyków. Dzięki temu w naszym kalendarzu nie bezie panowała nuda, a każdy tydzień będzie wyjątkowy. Sama okładka powinna być jednak jak najbardziej solidna. mamy wtedy pewność, że bez najmniejszego problemu przetrwa z nami wiele miesięcy i nadal zachowa estetyczny wygląd. Z uwagi na to warto zainwestować w profesjonalne segregatory przeznaczone do prowadzenia kalendarza.

Często wykonane są one ze skóry i bardzo odpornych na zniszczenia tworzyw. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest wprowadzenie czytelnych oznaczeń. Powinny być dla nas jak najbardziej łatwe do odczytywania. Mają stanowić podstawę organizacji czasu i odznaczania wykonanych obowiązków. Z uwagi na to warto korzystać z różnych kolorów i symbolów, które będą nam stale towarzyszyć w trakcie prowadzenia własnego plannera.

Autor:
Artykuł został przygotowany przez drukarnię cyfrową www.kseroa0.pl specjalizującej się w druku wielkoformatowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *