Alternatywa dla Photoshopa: Affinity, co wybrać?

Pierwsze skojarzenie z obróbką zdjęć i tworzeniem grafik to Photoshop firmy Adobe. Król poprawiania zdjęć, który wykorzystywany jest nie tylko w agencjach reklamowych, ale także na lekcjach w szkole i przez paparazzi, mających układy z celebrytami. Tańszą opcją przerabiania zdjęć jest Affinity Photo i Designer.

Klasyka obróbki zdjęć

Photoshop to graficzny program do tworzenia grafiki i obróbki zdjęć. Znają go wszyscy graficy komputerowi, ponieważ jest narzędziem powszechnie wykorzystywanym w ich pracy, dosyć prostym w obsłudze i pozwalającym na zastosowanie wielu efektów i stylów. Niestety, za to dobro przychodzi słono zapłacić. Korzystną cenę za alternatywny program daje Affinity, pozwalający na sprawną obróbkę zdjęć. Odpowiednikiem Photoshopa jest Affinity Photo. 

Affinity Photo – tania obróbka zdjęć

Czym charakteryzuje się Affinity Photo? Przede wszystkim szybkością – jest to zupełnie nowy program, a nie aktualizacje napisanego kiedyś programu (jak w przypadku Photoshopa), więc na komendy reaguje błyskawicznie, a i samo uruchomienie na komputerze jest znacznie płynniejsze. Z Affinity można korzystać zarówno na Windowsie, jak i na Macu, dzięki czemu praca nad projektem jest niezwykle wygodna. Program otwiera pliki PSD i rozpoznaje utworzone warstwy.

Przejrzysty interfejs Affinity

Korzystając z Affinity, zapewniamy sobie wyjątkową przejrzystość pracy – interfejs został zaplanowany tak, aby zostawić wrażenie idealnego dopasowania do funkcjonalności. Rozmieszczenie okienek jest bliźniaczego do photoshopowego. Dzięki temu, że interfejs nie jest skomplikowany, komfortowo mogą z niego korzystać zarówno osoby dopiero rozpoczynające przygodę z programami graficznymi, jak i osoby, które dotychczas pracowały na Photoshopie. Affinity Photo pracuje na ekranach HDR i czyta pliki photoshopowe, gwarantując ciągłość pracy.

Jakie funkcje ma Affinity?

Affinity posiada bardzo szerokie zastosowanie w projektowaniu grafik i obróbce zdjęć. Korzystać można z wyostrzania zdjęć, balansu bieli, krzywych kolorów, zmian ekspozycji i saturacji, kolorystycznego retuszowania zdjęć oraz ich ocieplania lub oziębiania. Oczywiście z Affinity można łączyć kilka ujęć w jeden plik lub usuwać ze zdjęcia niepotrzebne elementy. Posiada także szeroki wybór pędzli i warstw, które nie spowalniają pracy nawet na Macu.

Dodatkowo producent Affinity prowadzi w sieci oficjalną akademię projektowania grafik i tym samym obsługi programu z bezpłatnymi tutorialami, dzięki czemu wygodnie można uczyć się nowych funkcji.  Affinity Photo można wykorzystywać do pracy nie tylko na komputerze – dostępna jest także wersja na iPada. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *