Panele winylowe – podłoga idealna?

Panele winylowe to doskonała alternatywa dla klasycznych podłóg. Są wyjątkowo trwałe dlatego nadają się nie tylko do prywatnych domów i mieszkań ale również do miejsc użyteczności publicznej.

Wysoką jakość i wytrzymałość zawdzięczają składowi już na etapie produkcji impregnowany jest  poliuretanem, który nie tylko zapewnia im ochronę, ale też sprawia, że są bardzo łatwe w czyszczeniu oraz w pielęgnacji. Dzięki tej cesze to dokonałem rozwiązanie do miejsc o dużym nasileniu ruchu, przestrzeni publicznej czy hoteli. Szczelność i wytrzymałość daje też atut w postaci łatwego zapewnienia higieny. Warto zaznaczyć, iż panele są wodoodporne więc ewentualne zalania a nawet powodzenie nie stanowią dla nich problemu.

Zakup

Przyzwyczailiśmy się, że panele podłogowe na w każdym markecie budowalnym. Panele winylowe wciąż stanowią dla nas nowość. Jednakże to mylny obraz gdyż dostępne są niemal wszędzie. Ilość producentów, wzorów i kolorów sprawią, że każdy z nas bez trudu znajdzie swoją wymarzoną podłogę. Warto zaznaczyć, iż cena jest porównywalna z wysokiej jakości panelami i zdecydowanie tańsze niż parkiet.

Montaż

Wielu z nas może zniechęcić pozornie trudny montaż. Mało kto z nas ma doświadczenie z tym produktem więc obawiamy się trudności napotkanych podczas ugadania podłogi. Nic bardziej mylnego. Obecnie producencie dysponują systemami które pozwalają na szybkie i samodzielne położenie podług, często nawet bez użycia kleju. Zwykle sprowadza się ono do połączenie paneli na zasadach które znamy z tradycyjnych paneli.

Pielęgnacja

Panele ze względu na materiał z którego są nie są podatne tak bardzo na zarysowania, są wodoodporne i bez fugowe. Pozwalają one nie tylko na intensywne użytkowanie ale również na pielęgnację bez zachowania szczelnych środków ostrożności. W przeciwieństwie do drewna nie wymagają specjalnych olejków, żywic czy innych środków pielęgnacji. W praktyce wystarczy nam dowolny środek czyszczący do podłóg, szczotka lub mop. Wysoka odporność na ścieranie pozwala jest również atutem jeżeli chodzi i utrzymanie czeskości bez jednoczesnego stopniowego niszczenia produktu. Panele odporne są na promieniowanie UV zatem nie powinny zmieniać koloru ( np. blaknąć ) pod wpływem promieni słonecznych w miejscach bardziej nasłonecznionych. Takie przypadki zdążają się natomiast w przypadku innych podłóg.

Ciepło i komfort

Panele winylowe są ciepłe, dlatego są doskonałą alternatywą dla zimnych w dotyku płytek ceramicznych lub paneli drewnopodobnych. Również nadają się również do montażu razem z ogrzewaniem podłogowym. To sprawia, że są one bardzo komfortowe w użytkowaniu. Chodzenie nawet bosymi stopami po podłodze tego typu daje zupełnie inny efekt niż w przypadku zwykłych podłóg laminowanych, a dodatkowo wyczuwalna struktura ich nawierzchni daje jeszcze przyjemniejszy efekt wizualny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *