Opel Astra Sport Tourer – oszczędne, wielozadaniowe kombi

Wielozadaniowe, przestronne kombi o ciekawej, sportowej stylistyce nadwozia, wyposażone w oszczędnym, dynamiczny napęd – tak można w skrócie określić Opla Astrę Sport Tourer.
To świetny samochód dla rodziny i dla przedsiębiorcy.

Opel Astra to samochód szczególnie bliski Polakom. Auto jest niezwykle popularne w kraju. Pierwsze Ople Astra pojawiły się w Polsce w 1991 roku – wersja określona jako F. Do dziś dziesiątki tysięcy z nich wiernie służą swoim właścicielom, co potwierdza wysoką jakość wykonania i niskie koszty utrzymania. Wśród nich można znaleźć wiele pudełkowatych, przestronnych kombi. Obecnie produkowana jest już piąta generacja modelu, oznaczona jako K. Auto powstaje w Gliwicach i w brytyjskim Ellesmere Port.

Piękna linia i dużo przestrzeni

Opel Astra K Sport Tourer to kombi, które urzeka linią nadwozia, która łączy w sobie aerodynamikę i szereg śmiałych linii. Charakterystycznymi elementami kombi są fantazyjnie poprowadzona linia boczna okien, podkreślona od góry chromową listwą ozdobną, mocne przetłoczenie na linii klamek, biegnące od przedniego nadkola do tylnych lamp, podłużne, tylne lampy, duża, zapewniająca świetną widoczność, tylna szyba, przednie, LED – owe reflektory, a także sympatyczna, uśmiechnięta atrapa wlotu powietrza. Urodę auta podkreślają ciekawe, oryginalne kolory lakieru a także atrakcyjne wzory felg z niskoprofilowymi oponami.

Równie atrakcyjnie prezentuje się wnętrze samochodu i miejsce pracy kierowcy. Oryginalność deski rozdzielczej podkreślają faliste linie, biegnące przez całą jej długość. Kierowca ma do swojej dyspozycji przejrzyste wskaźniki, duży, okrągły prędkościomierz i obrotomierz oraz umieszczony między nimi wyświetlacz komputera pokładowego. W środkowej części konsoli znajduje się duży ekran dotykowy, przeznaczony między innymi do prezentacji wskazań nawigacji i sterowania wyposażeniem multimedialnym, w tym audio. Pod nim umieszczono wygodny panel obsługi klimatyzacji.

Opel Astra K Sport Tourer mierzy 4702 mm długości, 1871 mm wysokości i 1499 mm wysokości. Rozstaw osi to 2662 mm. Pojemność bagażnika wynosi 540 litrów, co jest bardzo dobrym wynikiem w tej klasie. Po złożeniu tylnych siedzeń, powierzchnia bagażowa wzrasta do 1420 l. Samochód jest bezpieczny i wyposażony w szereg systemów bezpieczeństwa. W testach Euro NCAP auto otrzymało maksymalną notę pięciu gwiazdek.

Oszczędny i dynamiczny napęd sportowego kombi

Opel Astra K Sport Tourer wyposażany jest w szereg oszczędnych i dynamicznych jednostek napędowych. Podstawowy silnik benzynowy – 1.4 XE o mocy 100 KM, zużywa w cyklu mieszanym zaledwie 5,5 – 5,7 l/100km. Podstawowa jednostka wysokoprężna – 1,6 DTC o mocy 95 KM zaskakuje bardzo niskim spalaniem – w cyklu mieszanym zużywa od 3,6 do 3,7 l/100 km.

Oszczędny i nowoczesny Opel Astra Sport Tourer czeka na klientów w firmie Auto Żoliborz, która zaprasza do swoich salonów w Warszawie, Ząbkach i Piasecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *