Ojciec i wózek. O czym pamiętać podczas jesionno-zimowych spacerów?

Uwaga, z drogi! Tata wychodzi na spacer z dzieckiem! Teraz powinniście przypomnieć sobie wszytki memy i gify z wypadkami nieuważnych ojców. Tylko czy w życiu codziennym ten spacer naprawdę tak musi wyglądać? Przecież można wszystko zaplanować, do większości sytuacji się przygotować, a nowych czynności nauczyć. O czym zatem każdy tata powinien pamiętać podczas jesienno-zimowych spacerów?

Zasady jesiennych i zimowych spacerów

Wiadomo, że faceci nie przepadają za szalikami, czapkami i rękawiczkami. O dodatkowej podkoszulce nie musimy wspominać… Jednak wychodząc na spacer z dzieckiem jesienią lub zimą, nie należy kierować się własnym przekonaniami na temat odczuwania zimna. Podpowiemy Wam jednak, że warto się przełamać i na spacery z dzieckiem zakładać rękawiczki lub wsuwać ręce w specjalne mufki znajdujące się na rączce wózka – w końcu to właśnie dłonią będziecie dotykać nieosłonięte części ciała dziecka. O wiele wygodniej będzie Wam dotknąć malutkiego policzka ciepłą, a nie lodowatą od wiatru dłonią. Maluchowi także będzie przyjemniej. 

Dziecko na jesienny lub zimowy trzeba ubrać odpowiednio do pogody, a już tym bardziej dziecko, które taki spacer spędzi siedząc raczej bez ruchu w wózku. Kombinezony i pajacyki zostawiamy do przedyskutowania z mamą dziecka, która ma przećwiczone już patenty stylizacji malucha, aby ani się nie spocił, ani nie zgrzał. 

Jesienny spacer z tatą 

Jesienią po prostu pamiętajcie, aby dziecko było osłonięte od deszczu i wiatru, a czapeczka jest niezbędnym elementem jego garderoby. Pakując wózek na spacer, pamiętajcie o wynalazku ułatwiającym życie rodzicom, jakim są osłonki na nóżki Smyklove. To takie wygodne dodatki do wózka, które wykorzystuje się w chłodniejsze i deszczowe dni. Dzięki troczkom, szybko przymocujecie osłonki do ramy spacerówki i nie będziecie musieli martwić się, czy wiatr je zwieje lub porwie z nóżek Waszej latorośli. Okrycie do wózka jest wodoszczelne, wiatroodporne oraz plamoodporne – czyli ma wszystkie cechy, które uwielbiają rodzice małych dzieci. 

Jest zima, to musi być zimno!

Z kolei na zimowe spacery z młodszymi dziećmi warto wybrać śpiworki do wózka (do nabycia na stronie https://smyklove.pl/kategoria/spiworki-do-wozka/

, które ochronią dziecko przed mrozem i śniegiem. Śpiworek od środka uszyty jest z milutkiego materiały minky lub vel vetu – tak lubianego przez dzieci. Nie jest przez to od wewnątrz śliski, zatem dziecko będzie w nim komfortowo leżeć lub siedzieć. Śpiworki są szyte z uwzględnieniem każdego detalu, dlatego ma specjalne otwory na pasy, dzięki którym dziecko będzie bezpiecznie podróżować w wózeczku.

Jesienne i zimowe spacery z maluchami to nie tylko urozmaicenie ich dnia. To także sposób na zaczerpnięcie świeżego powietrza, oswajanie dziecka z otaczającym go światem i uczenie się nowych rzeczy. Warto, aby taki spacer był dłuższy niż rundka wokół bloku. Jednak spacer, żeby był bezpieczny dla zdrowia malucha, powinien być dostosowany do aktualnej pogody – raz taki spacer potrwa kwadrans, a raz dwie godzinki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *