Odzież motocyklowa ważniejsza niż myślisz

0 659

Kawasaki to znana i ceniona marka wśród motocyklistów. Pojazdy są szybkie, a części wykorzystywane do ich produkcji są trwałe i odporne na duże obciążenia, wynikające z częstej jazdy w różnych warunkach. Nowe motocykle Kawasaki są jednymi z najczęściej wybieranych w Polsce, a odzież Kawasaki jest kupowana nawet przez fanów innych marek.

 

Motocykl a bezpieczeństwo

 

Motocykle, quady Kawasaki czy nawet skutery wodne Kawasaki to pojazdy dla osób, które lubią dreszczyk adrenaliny. Pojazdy dostępne na https://www.kawasakisklep.pl/pl/pojazdy-kawasaki-c.html rozpędzają się w ciągu kilku sekund do wysokich prędkości, dlatego szczególnie ważna jest dbałość o bezpieczeństwo w czasie jazdy. W tym celu motocykliści inwestują w odzież motocyklową, dzięki której ich ciało jest chronione przed uszkodzeniami w czasie wypadku.

 

Wielu początkujących motocyklistów błędnie sądzi, że za ich bezpieczeństwo odpowiada jedynie kask. Co prawda, kask chroni najważniejszą część ciała, lecz pozostałe akcesoria Kawasaki służą do ochrony organów znajdujących się w jamie brzusznej, kończyn, dłoni i stóp. Za bezpieczeństwo odpowiada również regularna wymiana części Kawasaki i sprawdzanie stanu technicznego motocyklu.

 

Jaka odzież motocyklowa jest potrzebna?

 

Niezaprzeczalnie motocykliści muszą jeździć w kasku. Do wyboru są kaski w cenach od 50 do nawet 3 tysięcy złotych, lecz to testy bezpieczeństwa, a nie koszt zakupu akcesorium decydują o stopniu ochrony, jaki gwarantują. Ponadto ważna jest kurtka oraz spodnie. Odzież z ochraniaczami z kevlaru i włókna węglowego jest najdroższa, lecz jest jednocześnie lekka i odporna na długie użytkowanie. Polski importer Kawasaki oferuje kurtki z podpinkami, które można nosić przez cały rok.

 

Buty na motocykl powinny dobrze chronić stopę, gdyż to właśnie one zapewniają bezpieczeństwo dolnej części kończyny, która jest silnie narażona na zmiażdżenie w czasie wypadku – https://www.kawasakisklep.pl/pl/ – jedyny taki sklep w Polsce oferuje dobrej jakości buty z solidnymi protektorami piszczeli zamiast wkładek z plastiku.

 

Na https://www.kawasakisklep.pl/pl/odziez-motocyklowa-kawasaki-c.html dostępne są również rękawice, dzięki którym chroni się przede wszystkim kości palców. Lekkie rękawice na motocykl zabezpieczają również przed otarciami naskórka i pojawianiem się pęcherzy podczas długiej jazdy. Dla fanów marki Kawasaki przygotowano ponadto pas nerkowy, który usztywnia plecy i chroni nerki przed zimnem oraz uszkodzeniem w trakcie zderzenia z innym pojazdem. Pas nerkowy dobiera się w zależności od tego, jaką kurtkę się posiada.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany