Obudowa na telefon nie do zdarcia

Po zakupie nowego smartfona zwykle staramy się o niego dbać, nie dopuszczając do powstawania zarysowań, chroniąc przed upadkami. Zwykle jednak w pewnym momencie się zapominamy i… to jest ten moment, w którym decydujemy się na zakup obudowy na telefon, żeby chroniła go wtedy, kiedy my nie zdążymy lub zapomnimy tego zrobić. Lepiej późno niż wcale. Oczywiście obudowę można kupić już z telefonem i od początku dbać o jego dobry stan, pozostaje tylko odpowiedzieć na pytanie: jaką wybrać?

Dopasowanie etui do telefonu

Sklepy z telefonami, akcesoriami, komisy i inne miejsca, gdzie można dostać etui, posiadają obecnie tak szeroki ich wybór, że trudno się na coś zdecydować. Wzrok przyciągają pstrokate wzorki, czy napisy na opakowaniach zachwalające niezwykłe właściwości poszczególnych etui. Zanim jednak zaczniemy przyglądać się poszczególnym egzemplarzom, warto ustalić, czy pasują one do naszego modelu, czy zgadza się rozmiar, wycięcia na aparat i inne otwory. Choć producenci tanich futerałów i obudów mogą twierdzić, że ich produkt pasuje do danego modelu czy nawet kilku modeli naraz, nieraz występują trudności w szczelnym zamknięciu, albo kawałek plastiku zasłania aparat, itp. Dlatego też lepiej wydać nieco więcej i zdecydować się na oryginalne etui, albo kupić je od firmy, która specjalizuje się wyłącznie w produkcji obudów.

obudowa-telefonEtui dopasowane do… okoliczności

Obudowa na telefon powinna być nie tylko szczelnie dopasowana do samej komórki, ale także, ze względu na różne, dostępne modele, do naszej pracy. Bywa, że w pracy musimy wyglądać elegancko, poważnie, obowiązuje nas dresscode. Wtedy warto zdecydować się stonowane, skórzane etui w ciemnym kolorze. Jeśli jednak spędzamy czas głównie aktywnie, a nasze zajęcie nie wymaga specjalnego stroju, możemy postawić na nie ‘niezniszczalne’ futerały chroniące przed wodą, wstrząsami i nie tylko. Taka obudowa na telefon nie wygląda już dobrze przy garniturze, ale na pewno sprawdzi się podczas wszelkich podróży, wycieczek, uprawiania sportu. Biorąc pod uwagę ten ostatni rodzaj aktywności, warto także pomyśleć o futerale, który będzie posiadał możliwość przypięcia go do paska. Zapobiegnie to wypadnięciu i upadowi telefonu, a także sprawi, że będzie on zawsze na wierzchu, bez potrzeby szukania go na przykład w plecaku. Tak zabezpieczony telefon stanie się z pewnością towarzyszem wielu wypraw i aktywności, znosząc je bez najmniejszego uszczerbku. Dziś nie trzeba już zostawiać telefonu w domu  – wystarczy go tylko odpowiednio ‘ubrać’.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *