Nowoczesne skórzane wnętrza

0 533

Moda nieustannie się zmienia. Trendy przychodzą i odchodzą. Są jednak ponadczasowe materiały, które przetrwały już niejedną rewolucję. Jednym z takich materiałów jest skóra, która od zawsze cieszy się dużą popularnością. Jak możemy ją wykorzystać w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, aby cieszyć się nowoczesnym i gustownym mieszkaniem?

 

Stworzenie kompleksowej i spójnej wizji pomieszczenia wymaga nie lada zachodu. Jest to proces, który trwa długi czas, nawet do kilku lat.  Każdy z nas lubi zmiany. Z biegiem lat, z powodu zużycia, znużenia bądź ludzkiej chęci zmian otoczenia, elementy wystroju zostaną zastąpione innymi, bardziej pasującymi do tego co pragniemy wyrazić. W dużej gamie materiałów, wykorzystywanych do tworzenia przestrzeni, istnieje kilka, które można określić mianem ponadczasowym. Takim materiałem jest m.in., skóra, która od zawsze cieszy się popularnością. Nic w tym dziwnego. Ta faktura materiału towarzyszy nam od setek tysięcy lat. Od pewnego czasu z powodzeniem jest wykorzystywana w mieszkaniach Polaków, nadając elegancję i estetykę każdemu pomieszczeniu.

Skóra we wnętrzach

Skórę można wykorzystać jako obicie paneli podłogowych. Jest to rozwiązanie, które zapewnia wyciszenie mieszkania. Mogą docenić to rodzice z dziećmi, takie rozwiązanie w pewnym stopniu zapewnia bezpieczeństwo przed upadkiem naszego dziecka, ponieważ jest bardzo dobrym amortyzatorem. Wiele osób uważa, że taki rodzaj podłogi może szybko się uszkodzić. Nie jest to prawdą. Długie życie skóry gwarantuje kilka warstw lakieru ochronnego. Rdzeń takiej podłogi wykonany jest z drewna, które podnosi stateczność całej konstrukcji. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, również ze względu na bogatą ofertę kolorów i wzorów. Osoby, które pragną stworzyć ciekawą aranżacją wnętrza z pewnością nie mogą narzekać na wąski wybór dostępnych modeli. Skórzane elementy bardzo często również spotyka się w sypialniach. Nie jest to nic dziwnego. Odpowiednio dobrane obicia sprawiają, że najbardziej intymne pomieszczenia zyskują na uroku. Skórą można również podkreślić inne elementy pokoju, podkreślając ich urok. Dobrym przykładem może być ciemny odcień skóry, który wprowadza do pomieszczenia tajemniczości oraz zmysłowości. Jasne pozwalają ocieplić pomieszczenie i nadać bezpieczny i spokojny charakter. Dobrym rozwiązaniem może być obicie wezgłowia łóżka. Stanowi to interesujące urozmaicenie sypialni bez znacznego obciążania portfela. Nic nie stoi na przeszkodzie aby skórzane elementy wprowadzić w innych pomieszczeniach naszych czterech kątów. Coraz częściej można zaobserwować pikowane ściany w restauracjach, szpitalach, klubach a nawet przedszkolach. Jest to bardzo ciekawe uzupełnienie wnętrza oraz w zależności od aranżacji pokoju, mogą podkreślić jego walory.  Niektórzy wprowadzają do swoich projektów pikowane drzwi a nawet obicia szafek. Pierwszy przypadek ma sens gdy w mieszkaniach, w których dźwięk bardzo dobrze się niesie. Natomiast obicie szafek jest raczej czysto dekoracyjny, jednak należy założyć, że zmniejsza to ryzyko zrobienia sobie krzywdy w momencie upadku ostrych przedmiotów, zachwiań bądź innych wypadków losowych.

Skóra dekoracyjna

„Skóra jest bardzo plastycznym i funkcjonalnym materiałem. Widać to w aranżacjach klubów, gdzie skóra nadaje lokalowi tajemniczości. Podobne elementy, można zaobserwować także w przedszkolach, gdzie skóra chroni nasze pociechy przed upadkiem” – komentuje specjalista Tapex Design

Skórzane obicia tapicerki samochodowej foteli czy kanap w mieszkaniach to już nie wszystko. Nowoczesne rozwiązania zakładają stosowanie ciekawych ekspozycji i łączenie ze sobą różnych styli. Myśląc o zastosowaniu w swoim mieszkaniu skórzanych elementów wykończenia, warto pamiętać, że jest to materiał klasyczny i ponadczasowy. Niezależnie od tego jak będzie zmieniała się moda, skóra zawsze będzie trendy.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany