Najważniejsze akcesoria dla każdego motocyklisty

Jazda na motocyklu to niebezpieczny sport, dlatego bardzo ważny jest tutaj kask motocyklowy, taki jak polecany przez wielu Schuberth SR2. Profesjonalny sklep z akcesoriami motocyklowymi oferującymi również kaski, zapewni duży wybór, a dzięki odpowiedniej poradzie specjalisty, każdy motocyklista znajdzie właściwe akcesoria jak części garderoby, które ochronią ciało przed warunkami atmosferycznymi czy skutkami wypadku.

Komfort czy bezpieczeństwo odzieży

 

Dobranie właściwego ubrania dla osób prowadzących pojazd jednośladowy jest sztuką. Najlepiej przed kupnem zasięgnąć porady eksperta pracującego w sklepie dla motocyklistów. Odzież powinna gwarantować bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania w zmiennych warunkach atmosferycznych, a także uwzględniać potrzeby indywidualne klienta.

 

Jak dobrać kask?

Jest kilka rodzajów kasków dla posiadaczy jednośladów. Posiadacze motocykli mają do wyboru m.in. kask integralny czy szczękowy. Dobór modelu i waga kasku są uzależnione od rodzaju motocykla i życzenia użytkownika. Na przykład wspomniany już Schuberth SR2 to nowa propozycja, która charakteryzuje się uniwersalnością. Pozwala na radość z jazdy zarówno na torze jak i drodze. Ponieważ kask powinien idealnie przylegać do głowy, nie przemieszczać się samodzielnie przy nagłych ruchach oraz nie uwierać, przy wyborze rozmiaru najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego sprzedawcy w sklepie. Z tego co mówią użytkownicy, kask Schuberth SR2 potrafi dopasować się idealnie.

Dlaczego kask Schuberth SR2?

Kaski Schuberth SR2 jak wszystkie tej marki, charakteryzują się stosunkowo wysoką ceną, ale jak wskazują miłośnicy marki, wydatek jest tego wart. Zaprojektowany jest w taki sposób, aby głowa była bardzo stabilna nawet przy dużej prędkości. Schuberth SR2 to kask polecany przez wielu, bowiem jest on nie tylko bezpieczny, ale i cichy oraz lekki.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim nowa szyba w kasku Schuberth SR2, ponieważ wykonana jest ona w technologii 2D. Co to oznacza? Jest ona zrobiona tak, jak robi się je w przypadku formuły 1. Jest zmodernizowana po to, aby wykorzystywać zrywki. Kask posiada większą wkładkę przeciw parowaniu szyby, dzięki czemu widoczność jest znacznie lepsza. Nie bez znaczenia są również uchwyty do podnoszenia jej po obu stronach, co jest znaczącym ułatwieniem – szybę można podnieść bowiem i prawą i lewą ręką.

Protektory i odblaski

Oprócz kasku, bardzo ważnym elementem odzieży motocyklowej są ochraniacze umieszczone w miejscach najczęściej narażonych na urazy: na kolanach, łokciach, barkach, kręgosłupie, klatce piersiowej oraz kości ogonowej. Spodnie i kurtka muszą być tak idealnie dopasowane, by protektory znajdowały się dokładnie w miejscach, dla których są przeznaczone. Sklep z odzieżą ochronną ma zazwyczaj modele, w których można regulować położenie ochraniaczy. W celu zwiększenia bezpieczeństwa należy zakupić odzież w kolorach jasnych i z jak największą ilością wszywek z odblaskami. W przypadku noszenia ciemnej odzieży konieczna jest przynajmniej odblaskowa kamizelka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *