Najlepszy dron na początek 

0 73

Dron jest urządzeniem, którego lotem można sterować. Jednak najważniejszą funkcją drona jest kamera, pozwalająca na filmowanie z niebanalnej perspektywy. Ceny dronów są różne – im wyższa, tym więcej możliwości nagrywania. Czy każdy dron nadaje się na początek przygody z lataniem i nagrywaniem z powietrza?

Pierwszy dron

Dron dla osoby początkującej powinien być lekki, prosty w obsłudze i dający się lekko sterować pilotem. Obsługa samolotu bezzałogowego, jak określa się dron, powinna odbywać się na tanim sprzęcie – ponieważ trzeba liczyć się z zaplątaniem w korony drzew lub nagłe upadki spowodowane silniejszym wiatrem. Na początek można sięgnąć po dron dedykowany dzieciom, by skoordynować swoje ruchy ze sterowaniem urządzeniem. Drony profesjonalne i półprofesjonalne (z wbudowaną kamerą) są trudniejsze w prowadzeniu, ponieważ mają o wiele więcej funkcji.

Ile kosztuje dron do nauki latania?

Ceny dronów, na których będziemy uczyć się latać zaczynają się od około 200 złotych. Sprawdzone urządzenia to między innymi: 

  • Overmax X Bee Drone 2.5, 
  • Syma X5SW Explorers 2, 
  • Ryze Tello – DJI Tello. 

Ciekawą propozycją są naprawdę tanie drony, pozbawione kamerki – służą one tylko nauce latania dronem. 

Ile śmigieł powinien mieć dron?

Drony mogą mieć 4, 6 lub 8 śmigieł, nazywanych też skrzydłami. Ich liczba przekłada się na długość latania urządzenia oraz jego stabilność. Śmigła mogą być wykonane z drewna, plastiku, włókna węglowego lub kompozytu. Każde śmigło powinno zostać wyważone – należy sprawdzić, czy zostało to zrobione na etapie produkcji, czy trzeba to zrobić bezpośrednio przed uzyciem. 

Kupno pierwszego drona 

Kupując drona, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które znacząco będą wpływać na wygodę użytkowania – zarówno latania, jak i filmowania z powietrza:

  • czas lotu – warto sprawdzić, czy dany model drona będzie unosił się na minimum 25 minut – jest to optymalny czas, który pozwoli ustabilizować urządzenie i nagrać film; 
  • odporność na wstrząsy i stabilizacja nagrywania – zagwarantuje to funkcja żyroskopu; 
  • możliwość wymieniania części zapasowych – najczęściej uszkodzeniu ulegają śmigła, dobrze jest sprawdzić, czy można je wymieniać, jeśli ulegną uszkodzeniu; 
  • kamera i jej jakość – kupując dron należy się zastanowić, czy chcemy korzystać z kamery wbudowanej w urządzenie, czy dopinanej. 

Planujesz kupno drona? Zapoznaj się z nowymi przepisami!

Od 1 stycznia 2021 r. obowiązywać będzie obowiązek rejestracji dronów i ich pilotów, zależny od klasy urządzenia. Zmiana przepisów dotyczy czujnika, który może zbierać dane osobowe i stąd wynikają zmiany w prawie. 

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany