Najlepsze ubezpieczenie samochodu, jak wybierać?

Ubezpieczenie każdego pojazdy jest obowiązkowe. Czym się kierować przy wyborze ubezpieczyciela? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy możemy liczyć na korzyści i dodatkowe pakiety?

 

Chcąc ubezpieczyć w odpowiednim miejscu swój pojazd, mamy do wyboru wielu ubezpieczycieli. Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC wiele osób błędnie kieruje się niska ceną, jednak nie jest to jedyne kryterium jakie powinno spełnić rzetelne centrum ubezpieczenia. Czasami ubezpieczyciele oferują dodatkowe pakiety jak Assistance czy ubezpieczenie od uszkodzeń określonych części pojazdu. Tanie agencje ubezpieczeniowe pomagają znaleźć „kalkulatory”, które zestawiają szeroką ofertę wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu.

Czy warto kupować AC?

Należy liczyć się z faktem, że tanie ubezpieczenie aut są problematyczne na wypadek kolizji pod względem wysokości odszkodowania. Agencje ubezpieczeniowe mają w ofercie różne opcje płatności. Możliwości jest wiele, jak spłacanie składek w ratach kwartalnych, miesięcznych a nawet półrocznych. Nie da się ukryć że jednorazowa wpłata pełnej kwoty jest najbardziej opłacalna, a system ratalny wiąże się zazwyczaj z wyższą opłatą.

Zniżki są rzeczą, którą każdy kierowca chciałby mieć jak najdłużej w jak największej ilości. Tak naprawdę wystarczy kilka lat bezszkodowej jazdy oraz ukończone 26 lat aby uzyskać pełne zniżki na OC. Przy wyliczeniach każda agencja ubezpieczeniową bierze pod uwagę wyrządzone szkody jakie były zgłaszane i pod tym względem dopasowuje wysokość stawek. Są również sytuacje w których musimy dopłacać. Pojawiają się one w związku z wyrządzonymi szkodami lub niestety młodym wiekiem kierowcy.

Należy również przemyśleć kwestię innych ubezpieczeń nie tylko OC. Warto rozważyć zakup Autocasco czyli w skrócie AC, które nazywane jest jako dobrowolne ubezpieczenie samochodu. W ramach takiego ubezpieczenia można bez poniesienia kosztów z naszej strony naprawić szkody w naszym pojeździe, które powstały podczas zdarzenia nawet z naszej winy lub gdy nieznany sprawca zarysuje nam samochód lub urwie lusterko.

Co to jest NW?

Warto jest przyjrzeć się takim pakietom ubezpieczeniowym ponieważ w wielu sytuacjach, standardowo ustalany jest kwotowy lub procentowy udział własny podczas napraw szkód. Oznacza to że w przypadku likwidacji szkody z AC, agencja ubezpieczeniowa opłaca 90% kosztów, a pozostałe 10% należy sfinansować z własnej kieszeni.

Oczywiście Autocasco nie posiada samych zalet, istnieją również pewne ograniczenia. Przykładowo ubezpieczyciele są nieprzychylni dla dziesięcioletnich pojazdów i nie chcę udzielać dla nich ubezpieczeń. Czy można zrobić coś w takim przypadku? Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed poniesieniem wysokich kosztów napraw auta po szkodzie, dobrym rozwiązaniem jest dobrowolne ubezpieczenie tzw. Minicasco. Jest to produkt, który oferuje nam wypłacenie odszkodowania w przypadku powodzi, pożarów, kradzieży itp.

Warto rozeznać się na rynku ofert ubezpieczeniowych aby zapewnić sobie dogodne warunki finansowe oraz uzyskać dodatkowe korzyści.

Artykuł powstał we współpracy z autoryzowanym serwisem używane jak nowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *