Dreszczyk emocji, mroczne tajemnice i wiele niewiadomych. To właśnie sprawia, że fani kryminalnych historii tak chętnie sięgają po takie pozycje. A polscy autorzy wcale nie spoczywają na laurach.
Wręcz przeciwnie! Powstają coraz to nowe książki, więc wybór kryminałów jest naprawdę szeroki. Zobaczcie nasze 10 propozycji najlepszych polskich książek kryminalnych!
Remigiusz Mróz „Kasacja”
Książka ta stanowi rozpoczęcie cyklu. W pierwszej części adwokat Joanna Chyłka zajmuje się sprawą mężczyzny podejrzanego o zamordowanie kilku osób. Czy sprawa okaże się oczywista?
Zygmunt Miłoszewski „Ziarno prawdy”
To pierwsza część trylogii Miłoszewskiego. Prokurator Teodor Szacki zajmuje się sprawą zabójstwa jednego z uczestników terapii grupowej. Czy śledztwo przebiegnie bez większych problemów? I jakie będzie rozwiązanie?
Katarzyna Puzyńska „Motylek”
Zabójstwo zakonnicy upozorowane na wypadek samochodowy, a po kilku dniach kolejna ofiara. Czy mała mazurska wioska faktycznie jest bezpiecznym miejscem, a może jednak kryje w sobie mroczne tajemnice?
Wojciech Chmielarz „Żmijowisko”
Czy wyjazd grupy przyjaciół na wypoczynek agroturystyczny zawsze jest świetną zabawą? Jak się okazuje nie zawsze. Szczególnie gdy okazuje się m.in. że na wczasach takich ginie córka jednej z par.
Anna Kańtoch „Łaska”
Jak to się stało, że sześcioletnia dziewczynka po tygodniu od zaginięcia została odnaleziona żywa w lesie? Na dodatek nie pamięta co się wydarzyło, a na jej ciele są plamy krwi. Jak się okazuje, będąc już dorosłą kobietą, te wydarzenia dalej odbijają się głośnym echem w życiu bohaterki.
Joanna Chmielewska „Klin”
Wieczorny telefon od ukochanego mężczyzny? Tego spodziewała się bohaterka, jednak… to wcale nie ten mężczyzna, którego się spodziewała. Kim jest tajemniczy męski głos i jak to się stało, że telefoniczna znajomość przerodziła się w romans? I w końcu jakie skutki przyniesie to bohaterce książki?
Jakub Żulczyk „Instytut”
Tytułowy instytut to mieszkanie głównej bohaterki. W tej pozycji autor porusza właściwe podstawowe kwestie dotyczące naszego życia, jak poczucie samotności, brak pieniędzy itd. Jednak w sposób skłaniający do myślenia…
Katarzyna Berenika Miszczuk „Obsesja”
Szpital psychiatryczny i przygnębiająca atmosfera tego miejsca już wzbudzają pewne emocje. A na dodatek, w miejscu typ zostanie znalezione ciało. To jeszcze nie wszystko. Główna bohaterka zaczyna otrzymywać listy od tajemniczego wielbiciela. Czy powinna się bać?
Mariusz Czubaj „Martwe popołudnie”
Detektyw musi zmierzyć się ze sprawą zabójstwa polskiego parlamentarzysty. W tym celu powinien odnaleźć dziennikarza, który pracował nad biografią mężczyzny. Nie jest to jednak takie łatwe, a detektyw musi wkroczyć w część mrocznego warszawskiego świata.
Robert Małecki „Skaza”
Czy śmierć w jeziorze chłopca i bezdomnego mężczyzny jest faktycznie wynikiem utonięcia? I dlaczego mieszkańcy nie chcą nic mówić, kiedy komisarz chce zająć się sprawą? Jak się okazuje tajemnicza przeszłość może mieć na to wpływ.
Oto 10 propozycji polskich kryminałów. Zapewniamy, że jest to potężna dawka tajemniczych historii, mrocznych miejsc i trudnych powrotów do przeszłości. No i nie da się ukryć, że każda z tych pozycji ma w sobie coś, co wywołuje dreszcze emocji. Mieliście już okazję przeczytać któryś z nich?