Najlepsze męskie perfumy na lato

Okres letni sprawia, że chętniej niż zwykle sięgamy po lekkie, rześkie i świeże kompozycje zapachowe. W tym zakresie producenci oferują nie tylko szereg różnorodnych propozycji skierowanych do kobiet, ale również mężczyzn. Jakie zatem będą najlepsze męskie perfumy na lato?

Zanim jednak przejdziemy do wyszczególnienia kilku ofert z różnych półek cenowych, należy mieć na uwadze fakt, że dobór męskich zapachów na lato jest bardziej kłopotliwy niż podczas innych pór roku. Wszystko dlatego, że rozgrzana od słońca skóra pachnie nieco inaczej. Dlatego stojąc przed koniecznością ich wyboru, należy zachować umiar i ostrożność.

Nuty zapachowe dostępnych perfum

Generalnie możemy wyróżnić trzy nuty zapachowe najlepszych męskich perfum. Pierwsza z nich określana jest mianem głowy, stąd też odczuwalna jest natychmiast po zastosowaniu. Utrzymuje się zazwyczaj przez około 10 minut, uwalniając zapachy ozonowe i cytrusowe. Kolejna z nich, nazywana nutą serca wyczuwalna jest po 10 minutach i wyzwala nuty korzenne. Ostatnia, nuta głębi jest odczuwalna po 20 minutach i skrywa w sobie właściwą kompozycję zapachową. Towarzyszy nam przez kilkanaście godzin.

zapach-dla-prawdziwych-mezczyznPowiew nieskrywanej ekskluzywności – Creed Original Vetiver

Wykaz najlepszych męskich perfum na lato otwiera Creed Original Vetiver, będący bardzo komfortową propozycją dla osób szukających aromatu soczystej świeżości i orzeźwienia. Duży udział w tym zakresie odgrywają cytrusy, nuty drzewne, piżmo oraz szara ambra. Uwalniająca się w powietrzu woń przepełniona jest radosnym, oryginalnym klimatem, przy zachowaniu niezbędnych elementów decydujących o jego harmonijnym charakterze. Nieco tańszą propozycją jest Cologne Thierry Muglera, jednak brakuje w niej typowego dla Original Vetiver wyrafinowania.
Oryginalnie i designersko – Chanel Allure Homme Sport
To umiejętne połączenie żywicy elemi, białych piżm oraz kompozycji cytrusowych, zestawiony z olejkiem cedrowym i różowym pieprzem. Już po chwili od zastosowania nasze zmysły otula orzeźwiający zapach cytrusów, stopniowo ustępując miejsce miodowej żywicy elemi. Po kilku godzinach skóra pachnie subtelnym zapachem piżma. To najlepsze męskie perfumy uzupełniające wystrój biurowej, jak i codziennej stylizacji.

Stylowo i gustownie – Guerlain Homme L’Eau Boisee

Guerlain Homme L’Eau Boisee to najlepszy przykład oryginalnej, letniej świeżości. Umiejętne połączenie chłodnego mojito i zielonej nuty wetywerii wpływa na szalenie zmysłowy, ale wyważony charakter zastosowanej kompozycji zapachowej. Doskonale podkreśli modną, letnią stylizację.

Dla prawdziwego mężczyzny – Yves Saint Laurent L’Homme

Główne nuty tego pełnego kontrastu zapachu to cytryna, bergamotka, imbir, złamana kwiatem bazylii, aromatem liścia fiołkowego oraz białego pieprzu. Całość dopełnia baza drzewa sandałowego i cedrowego. Połączenie tychże składników zaowocowało wytworzeniem niezwykle męskiego zapachu, dedykowanego facetom z zasadami, o duszy romantyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *