Najlepsze kino domowe do 1000 zł – 5 przykładów 

0 307

Kino domowe to zestaw urządzeń audio i video, które pozwalają, by oglądając film w warunkach domowych, móc cieszyć się efektami dźwiękowymi jak z sali kinowej. 

Jeśli wcześniej uważaliście, że kino domowe jest zbędnym gadżetem i wydatkiem, to z pewnością pandemia przekonała Was do faktu zakupienia kina domowego. Dziś podpowiadamy, jak wybrać najlepsze kino domowe w budżecie do 1000 złotych. 

Jak wybrać kino domowe?

Kino domowe to zestaw kilku sprzętów – najlepiej kupować je w zestawie, bo zyskujecie gwarancję, że są ze sobą kompatybilne. Kino domowe podpina się pod telewizor lub projektor multimedialny, ponieważ w ten sposób można stworzyć sobie namiastkę „prawdziwego kina”. 

Podstawowa zasada wyboru kina domowego mówi o wysokiej mocy głośników, które bezpośrednio odpowiadają za lepsze wrażenia dźwiękowe. 

Kina domowe najczęściej składają się z: 

  • Odtwarzacza Blu-Ray lub DVD, 
  • Amplitunera wyposażonego w różne złącza (port HDMI, USB, Component, RCA, S-Video),
  • Zestawu głośników – najczęściej spotykane to 2.1, 5.1 i 7.1. Skróty te oznaczają ilość głośników przypadającą na subwoofer, które bezpośrednio wpływają na przestrzenność dźwięku. W wyższych kategoriach cenowych występują nawet zestawy 11.2.

Czasami rozbudowane są o:

  • Serwer NAS służący do magazynowania plików, 
  • System strumieniowania video potrzebny do oglądania telewizji przez internet. 

Czy można kupić dobre kino domowe za 1000 złotych?

Oczywiście, że tak! Poniżej przestawiamy Wam 5 przykładów naprawdę dobrego sprzętu, który znacząco podniesie komfort oglądania filmów, seriali, a nawet koncertów! Co ciekawe, zestawy kina domowego w tym przedziale cenowym będą także estetycznie się prezentować. 

Polecane kina domowe do 1000 złotych

Wbrew pozorom nie będą to produkty od nieznanych producentów lub tak zwane no-name. Zobaczcie nasze zestawienie:

  • Eltax EXPOSURE – najtańsze zestawienie w naszym rankingu, bo cena to niecałe 700 pln. Dobra jakość z estetyką w optyce drewnianych głośników. Dajemy dodatkowy plus za wygląd! 
  • Grundig DR 3400 Cinemo – zestaw bardzo kompaktowy, w cenie około 700 pln. Zajmuje mało miejsca, a daje przyjemne walory dźwiękowe.
  • Sony HT-S20R – cena 800 złotych. Bardzo prosta konfiguracja i konfiguracja ilości głośników do subwoofera to 5 do 1. 
  • Samsung HT-J4200 – cena to około 950 złotych. Dobra moc głośników (zestaw głośników 2.1), super sprawdzi się w sypialniach i w niedużych salonach. 
  • LG LHB625 – cena zestawu waha się do 900 do 1100 złotych. To zestaw aż 5 głośników, więc sprawdzi się w dużych pomieszczeniach. 
Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany