Najlepsze bezprzewodowe ładowarki do telefonów – 6 przykładów

0 143

Bezprzewodowe ładowarki do telefonów, czyli ładowarki indukcyjne nie są co prawda niczym nowym na rynku, jednak nie są też powszechnie używane. Żeby móc naładować telefon bezprzewodowo, musi on mieć możliwość takiego ładowania. Coraz częściej można spotkać specjalne przejściówki i adaptery do gniazd USB, które mają pozwolić nam na uwolnienie się od kabli. Tylko no właśnie, którą ładowarkę indukcyjną wybrać?

Bezprzewodowe ładowanie telefonu

Ładowanie indukcyjne polega na tym, że stacja ładująca (dokująca) jest na stałe podpięta do prądu, a my kładziemy na niej smartfon bez wtykania żadnej wtyczki. Poza zminimalizowaniem ilości kabli, którymi otaczamy się na co dzień, wpływa to na poczucie estetyki – ładowarka może być wpięta do kontaktu znajdujące się za szafką nocną lub komodą w salonie, więc tego wiszącego kabelka nie widać.

Ładowanie dotykowe (bo tak też nazywa się bezprzewodowe ładowanie telefonu) może zajść w jednym z dwóch przypadków:

  • musi wytworzyć się pole elektromagnetyczne, indukujące napięcie w urządzeniu odbierającym, czyli w smartfonie;
  • ładowanie na większą odległość, przez zjawisko rezonansu magnetycznego.

Samsung S Charger Cover

Gratka dla posiadaczy telefonów Samsung serii Note i Galaxy. Producent wprowadził do sprzedaży produkt pozwalający na ładowanie indukcyjne. Wystarczy dokupić klapkę (specjalnie zaprojektowane „plecy” danego modelu Samsunga), położyć telefon na płytce i już. Tak, Wasz telefon właśnie się ładuje indukcyjnie.

Adapter QI

Adapter QI pozwala na bezprzewodowe ładowanie niemal każdego telefonu, do którego można wpiąć adapterem. Adapterki są naprawdę tanie i dostępne dla większości modelów – nawet do produktów Apple. Pamiętajcie tylko sprawdzić, czy ładowarka współpracuje z adapterem QI, bo inaczej nici z ładowania dotykowego.

Red Line QI-011A

To jedno z tańszych rozwiązań ładowania bezprzewodowego, w ten stacji ładującej telefon musi być umieszony pionowo, wręcz zadokowany – telefon trzeba umiejętnie nasadzić na złącze microUSB. Niestety, nadal wiąże się to z koniecznością wtykania telefonu do ładowania (a tylko ten, kto uszkodził sobie wejście do ładowania telefonu zrozumie jakie to utrudnienie).

Baseus Simple

To bezprzewodowa ładowarka indukcyjna QI do smartfonów z Androidem i iPhone. Posiada regulację napięcia, a jej panel jest wykonany z tego samego materiału, jak ekran Ipponów. W czasie ładowania nie grzeje telefonu. Po naładowaniu urządzenia przechodzi automatycznie w tryb uśpienia. Warto się jej przyjrzeć, bo zapowiada się zacnie!

Tronsmart Airamp

Kreatywne, ciekawe i po prostu fajne rozwiązanie, jeśli najczęściej ładujecie telefon na biurku lub stole, przy którym pracujecie. Podstawka jednocześnie pozwala na wygodne korzystanie z urządzenia i ładowanie go w technologii QI.

Puro Fast Charger

Lekkie, małe i tanie urządzenie do ładowania indukcyjnego. Będzie odpowiednie do każdego smartfon z systemem QI i pozwoli na szybkie (pół godziny) naładowanie urządzenie do 65% mocy baterii.

 

 

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany