Najlepsza dieta dla mężczyzny

Zgubienie paru kilogramów korzystnie wpłynie nie tylko na Twój wygląd, ale także nastrój i zdrowie. Jednak środek jesieni zachęca raczej do zjedzenia szarlotki i włączenia „Natflixa” niż do spakowania torby treningowej na siłownię.

Zresztą, kto wie, jak dalej będzie z siłowniami… No dobrze, to może dieta? Najlepiej przygotowana przez dietetyka online i prowadzona przez internet. Poznajcie dietę sirtfood, której popularność przyniosła spektakularna metamorfoza Adele.

Jeśli zależy Ci na szybkiej utracie masy…

Odpowiednio zbilansowana dieta to taka, która sprawi, że będziesz najedzony, a waga będzie spadać. Bądźmy szczerzy – utrata masy ciała wpływa bardzo motywująco na każdy kolejny dzień diety. Oczywiście zapomnij o dietach obiecujących schudnięcie 5 kg w 3 dni – taka głodówka odbije się szybkim efektem jo-jo. Efektów nie przyniosły także popularne diety: dukana, kopenhaska czy grejpfrutowa, które eliminowały pewne grupy spożywanych produktów i działały tylko wtedy, kiedy się je stosowało. A nie można być całe życie na diecie – trzeba zmienić styl żywienia. W tych dziwnych czasach, w których przyszło nam żyć, poszukaj diety online, będącej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Dieta skrojona na czasy współczesne

Dzisiaj większość z nas wie, że powinniśmy wybierać diety zmieniające podejście do jedzenia i robienia zakupów. Dietetycy polecają diety pełne witamin i minerałów, pozwalające cieszyć się smacznymi i ładnymi posiłkami. Jedną z takich diet na lata jest dieta sirtfood, czyli bogata w polifenole.

Polifenole występują w roślinach i wpływają na aktywację sirtuin, czyli białek SIRT, które są odpowiedzialne za metabolizm składników, przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej oraz spowalniania procesów starzeniowych. Należą do nich między innymi: jarmuż, kurkuma, owoce jagodowe, gryka, ale także kakao, kawa czy gorzka czekolada, które dodaje się do normalnych posiłków, ustalonych przez dietetyka (oczywiście także w konsultacji z nim). 

Na czym polega dieta sirtfood?

Dieta jest trzyetapowa – to dość radykalna dieta, która ma stać się w konsekwencji nowym stylem odżywiania, więc czas i nauczenie się nowych zwyczajów jedzeniowych jest tu bardzo ważne. Najtrudniejszy jest oczywiście etap pierwszy, który nie tylko wprowadza eliminację produktową, ale i kaloryczną. Główne posiłki to zielone koktaje na bazie jarmużu, pobudzające sirtuiny oraz jeden pełnowartościowy posiłek. Drugi etap diety sirtfood pozwala na spożywanie większej dawki kalorii i dodatkowego, pełnowartościowego posiłku. Pocieszające jest to, że bardzo szybko widać pierwsze efekty odchudzania. Następnie rozpoczyna się trwający całe życie trzeci etap diety – do posiłków należy dodawać produkty pobudzające sirtuiny, kaloryczność jadłospisu wzrasta (ale nadal trzeba pamiętać, że nie można już jeść tak jak kiedyś!). Duże efekty przynosi wsparcie dietetyka online, który służy poradą przy komponowaniu posiłków, motywuje w chwilach zwątpienia oraz na bieżąco ocenia nasz nowy styl jedzenia.

Czy dieta sirtuinowa jest dla każdego?

Jak każda dieta wprowadzająca ograniczenia żywieniowe oraz dodatkowe składniki wpływające na metabolizm, diety sirtuinowej nie powinny stosować kobiety w ciąży, starające się zajść w ciążę oraz karmiące piersią. Warto skonsultować decyzję o przejściu na taką dietę nie tylko z dietetykiem, ale także lekarzem prowadzącym, w przypadku posiadania chorób przewlekłych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *