Najciekawsze atrakcje w Łodzi. Co warto zobaczyć?

Łódź przyciąga turystów od lat. To miasto, które pozwala na przeżycie niezapomnianej przygody podczas poznawania jego fascynującej historii. Gdy także planujesz wyjazd do Łodzi lub szukasz miejsca na urlop, sprawdź razem z nami najciekawsze atrakcje w tym mieście!

 

Swój nieprzeciętny charakter Łódź zawdzięcza w szczególności wielokulturowym korzeniom. To tutaj w przeszłości żyli przedstawiciele różnych narodów – Polacy, Żydzi, Niemcy, a także Rosjanie. Widać to również w architekturze miasta, gdzie można spotkać kamienice wznoszone przez Żydów i Niemców, gdzie działają cerkiew pw. św. A. Newskiego i cerkiew pw. św. Olgi, a na Starym Cmentarzu znajdującym się przy ulicy Ogrodowej można znaleźć groby katolików, wyznawców prawosławia, ewangelików.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

Sercem całego miasta jest tętniąca życiem ulica Piotrkowska. Jest to najdłuższy deptak w Polsce, przy którym znajdują się liczne sklepy, kawiarnie i restauracje, a także tutaj odbywają się jarmarki, festyny i wydarzenia kulturalne. Po Piotrkowskiej można też poruszać się rikszami lub zabytkowym trambusem.

Aby poznać lepiej Łódź, warto udać się do Muzeum Miasta Łodzi, które położone jest w fabrykanckim rodziny Poznańskich, nieopadań kompleksu fabrycznego z XIX wieku, gdzie znajduje się centrum handlowe Manufaktura z kilkuset sklepami do wyboru. Inne atrakcje miasta to między innymi Księży Młyn, Skansen Miejskiej Architektury Drewnianej, Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera oraz Muzeum Kinematografii, które na pewno zainteresuje fanów kina. Łódź ma także swoją Aleję Gwiazd na wzór tej, która znajduje się w Hollywood. Można zobaczyć tutaj odciski dłoni znanych polskich aktorów i innych postaci związanych z kinem.

Jeżeli planujesz wyjazd do Łodzi, nie zapomnij o wybraniu komfortowego noclegu. Dzisiaj hotele w Łodzi to szeroka gama propozycji w niższych i wyższych cenach, dlatego każdy może znaleźć dla siebie obiekt, który spełni jego oczekiwania. Z aktualnymi ofertami noclegowymi można zapoznać się także przez internet i całkowicie on-line wykonać rezerwację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *