Moda na Kraków?

0 83

Skąd popularność Krakowa? Dlaczego każdego roku turyści niemal biją się o hotele czy apartamenty w Krakowie? Skąd tłumy Brytyjczyków, Skandynawów i oczywiście naszych rodaków?

Magiczne miasto Kraków

To historyczne miasto jest położone, niemal na złączeniu kilku krain geograficznych: Pogórza Zachodniobeskidziego, Kotliny Sandomierskiej i Wyżyny Krakowsko Częstochowskiej.
Pierwsze wzmianki o Krakowie jako zorganizowanym ośrodku miejskim pochodzą z VII i VII wieku pierwszego tysiąclecia naszej ery. Dzieła naszych przodków możemy podziwiać do dzisiaj, a są to między innymi kopce Krakusa i Wandy.

Od samego początku historii Krakowa, ośrodek władzy świeckiej i religijnej skupiał się na Wzgórzu Wawelskim i do dnia dzisiejszego jest odwiedzany przez ogromne rzesze turystów i pasjonatów. Miasto w szczycie swojego kulturalnego rozwoju na przełomie XV i XVI w. przyciągała największych artystów tamtych czasów, między innymi Wita Stwosza, autora ołtarza mariackiego. Krużganki na Wawelu zostały stworzone z kolei przez wybitnego artystę tamtych czasów, Bartolomeo Berrecciego.

Do dnia dzisiejszego, Kraków nie stracił swojego przytłaczającego majestatu i historycznego charakteru. Szczególnie daje się to odczuć na Starym Mieście, którego klimat jest niepowtarzalny na skalę światową.

Kraków miastem innowacji

Miasto to od zawsze przyciągało swoją tajemniczością, spuścizną naszych przodków i unikalnymi wydarzeniami kulturalnymi i licznymi festiwalami. Kraków aż kipi od atrakcji i turyści wielokrotnie do niego powracają chcąc wczuć się i wpaść w wir wrażeń jakie oferuje to wspaniałe miasto.

W trakcie mistrzostwa świata EURO 2012 w piłkę nożna, miasto gościło aż trzy drużyny piłkarskie – angielską, włoską i holenderską, które obrały Kraków jako swoją bazę. Wokół wydarzenia obracały się dziesiątki tysięcy kibiców, setki dziennikarzy i rozrastały się zarówno centra narodowe jak i prasowe. Miasto Kraków doskonale przyjęło gości w swoich murach i zapewniło im niezapomnianą rozrywkę na trzech wspaniałych stadionach.

Między innymi, dzięki temu wydarzeniu powstało wiele baz noclegowych, rozrosło się zaplecze gastronomiczne i miasto zapewniło sobie świetną, ogólnoświatową reklamę, która po latach owocuje ogromnym ruchem turystycznym i nieprzerwanym rozwojem miasta.

Artykuł powstał przy wsparciu http://palace-apartments.pl

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany