Moc drugiego śniadania

Zanim zjesz obiad ( nie później niż  godzinie 15:00 ) zjedz minimum dwa posiłki. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Kiedy zjesz je dwa razy to tylko pomnożysz korzyści jakie z niego płyną. Jedz zróżnicowane i wysokobiałkowe produkty nieprzetworzone. Owoce, zboża, jogurty naturalne i biały ser. Unikaj tłustych wyrobów mięsnych, kremów orzechowych, parówek, sosów czy bezwartościowych przekąsek.

Aby sprawdzić, czy podwójne śniadanie rzeczywiście prowadzi do przyrostu masy ciała, naukowcy śledzą wzorce masy na przykładzie uczniów z 12 losowo wybranych szkół strefy miejskiej w ciągu dwóch lat – z piątej do siódmej klasy. Okazało się, że studenci załamał się na sześć odrębnych wzorców żywieniowych: częste szyprów, niespójne jedzenie szkolne, niespójne jedzenie domu, częste połykacze szkolne, częste połykacze domu i dwukrotnie jedzących śniadanie. Ale kiedy spojrzeli na dane, naukowcy odkryli, że to częste śniadanie szyprów, którzy wykazali zwiększone szanse na nadwagę lub otyłość w porównaniu do osób jedzących śniadanie dwukrotnie, nawet po skorygowaniu o szkoły, klasy i rasy.

Nie zwalaj winy na pracę, geny czy stres!

Nawet lepiej: Nie stwierdzono różnic w przyroście masy ciała lub wzorów odchudzania pomiędzy dziećmi, którzy jedli jedno śniadanie i tych, którzy jedli dwa. Chociaż dalsze badania należy zrobić, aby potwierdzić, że ustalenia są prawdziwe dla dorosłych, dietetycy zgadzają można łatwo dodać drugie śniadanie do rutyny, bez winy, zwłaszcza jeśli sylwetkę treningi do godziny rano.

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, aby móc jeść więcej i utrzymać zdrowsze wagi – a wiele na czczo zwolennicy twierdzą, że to jest w rzeczywistości. Niektórzy eksperci twierdzą, że nasze ciała zostały wykonane poddania czasy święta i szybka. Biorąc sobie krótką przerwę od jedzenia, nawet jeśli to tylko jeden posiłek jak śniadanie, pozwala odpocząć ciała od skrupulatnej pracy trawienia i wierzący w tym jedzenia wzór powiedzieć, że to dopiero początek korzyści płynących z przerywanego postu. Ale jest coraz więcej dowodów, że wskazuje, że pomijanie posiłków zwykle panewce – wielki czas. Rack uczucia pozbawienia które sprawiają, że zajadają się później w ciągu dnia, a kalorie można dodać do więcej niż byś zjadł jeśli zatrzymany ze standardowym menu z trzech posiłków.

Każdy dzień jest dobry aby zmienić Twoje nawyki żywieniowe!

Najlepszym i optymalnym rozwiązaniem jest pójście na siłownie jeszcze przed pracą  mówi dietetyk Julieanna Hever, autor Vegiterranean Diet, sugeruje aby jeść jeden posiłek przed treningiem i kolejny po jego zakończeniu. Najlepsze opcje są oparte na całej żywności, więc pominąć bar białka i spróbować miskę gotowanego quinoa lub płatki owsiane z orzechami, nasionami i / lub owoców lub spróbuj szybki tofu warzyw wyścig z tempeh bekon i tosty całego ziarna. Nie wstydzą się sięgając naturalną żywność, choć. Hever mówi, że do jednego ze swoich mniejszych śniadań dodaj coś, co zazwyczaj kojarzy się z lunch lub kolację, jak chili lub miskę soczewicy. Najgorszym grzechem jest zastąpienie śniadania kawą i konsumowanie pierwszego posiłku w porze lunchu gdy kiszki grają Ci już marsza. W ten sposób Twój organizm przechodzi w stan ograniczania spalania kalorii a te które później dostarczymy do organizmu odkładane są ,,na potem’’ w postaci wstrętnego tłuszczu. Wiec Pamiętajmy: dobra dieta, częste posiłki, picie dużej ilości wody, ostatni posiłek o 18, dużo ruchu gwarantują nam świetną sylwetkę oraz dobre samopoczucie.

Słuchaj mądrzejszych od siebie!

Jim White, właściciel Jim White Fitness & Nutrition Studios, sugeruje przygotowywać tę szybką możliwość odbioru i cieplnej w nocy: Wymieszaj pół szklanki białek jaj z dwóch jaj, garść szpinaku, dwie łyżki posiekanego niskiej zawartości tłuszczu ser, i trochę Sriracha. Napełnij dwie tortille pełnoziarniste z mieszaniną. Można zawinąć je w nocy przed i ogrzać je tuż przed jedzeniem.

Cokolwiek jesz, jedz małe ilości i  często, takie produkty powinny być przygotowane z chudego białka, błonnika i przeciwutleniaczy, jedz co dwie godziny, unikaj uczucia głodu. Aby utrzymać swój poziom energii rosnących i poziom cukru we krwi na stałym poziomie jedz regularnie. Musisz być konsekwentny i nie poddawać się gdy Twoja waga czy figura nie będzie się poprawiała taks szybko, jak tego oczekujesz. Nie będzie łatwo, nie będzie szybko. Ale uwierz mi – warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *