Męski urlop w Wiśle − atrakcje dla mężczyzny

Jeśli planujecie urlop w Wiśle w męskim towarzystwie, znajdziecie w mieście, jak i w okolicach kilka ciekawych aktywności, które umożliwią Wam zarówno zacieśnianie męskich więzów, jak i aktywne spędzanie czasu. 

Wędrówkę po Wiśle warto rozpocząć od odwiedzenia rynku oraz deptaku, wzdłuż którego znaleźć można liczne restauracje i skonsumować smaczny obiad, a także wypić kawę i zjeść deser. Centrum miasta tętni życiem i można w nim skosztować wielu regionalnych potraw, które zachwycą najbardziej wybrednego miłośnika dobrej kuchni. Fanów sportu z pewnością zainteresuje usytuowana przy samym deptaku Aleja Gwiazd Sportu, na której znajdują się tablice sportowców związanych z miastem, w tym najsłynniejszego z nich — Adama Małysza. 

Jeśli jesteście fanami sportów zimowych, a dodatkowo fanami wcześniej wspomnianego Adama Małysza, zwiedzanie skoczni jego imienia jest obowiązkowym punktem programu. Skocznia ta kwalifikuje się jako duża i jest jedną z dwóch tego typu w Polsce, zaraz po Wielkiej Krokwi znajdującej się w Zakopanem. Skocznia „Malinka” im. Adama Małysza była wielokrotnie modernizowana, ale jej obecna, nowoczesna wersja działa od 2008 roku. Na skoczni w sezonie zimowym odbywają się zawody Pucharu Świata, a jej trybuny mogą pomieścić 8 tys. osób. Na sam szczyt obiektu przyjemnie wjechać kolejką linową. Na górze zwiedzić można wieżę startową, podziwiać widoki oraz wypić smaczną kawę.

Męskie atrakcje w Wiśle

Oprócz skoczni „Malinka” w centrum Wisły znajduje się także kompleks trzech skoczni, na których również odbywają się zawody skoków narciarskich m.in. juniorów, ale które pełnią głównie funkcję treningową dla tutejszej lokalnej drużyny skoczków. Warto wspomnieć, że na tych skoczniach trenował również sam Adam Małysz.

Fanów naszego skoczka z pewnością zainteresuje także galeria „Sportowe trofea Adama Małysza”, w której podziwiać możemy wszystkie trofea, które zdobył podczas całej kariery sportowej, a także używany przez niego sprzęt narciarski. 

Wisła znajduje się w dolinie Beskidu Śląskiego, jest więc świetną i dobrze skomunikowaną bazą wypadową do wszelkich górskich wędrówek. Jeśli lubicie spędzać aktywnie czas, czeka tam na was wiele kilometrów szlaków turystycznych. Jednym z najsłynniejszych jest Główny Szlak Beskidzki, najdłuższy szlak w polskich górach, którego fragment znajdujący się w Wiśle rozpoczyna Wielka Czantoria (jest to jeden z beskidzkich szczytów), a kończy Magurka Wiślańska. Fragment ten wymaga dość dobrej kondycji, ponieważ trwać może nawet około 9 godzin. Na szczycie Wielkiej Czantorii przebiega polsko-czeska granica. Skosztować możecie tam również specjałów tutejszej kuchni. Warte zdobycia są także Trzy Kopce Wiślańskie, na szczycie których znajduje się Telesforówka, w której możecie spędzić noc lub zjeść smaczny posiłek. Oprócz szlaków pieszych w Wiśle znajduje się też sporo tras rowerowych. Jeśli jesteście miłośnikami tego rodzaju aktywnego spędzania czasu, możecie być pewni wielu możliwości oraz wspaniałych widoków. 

Jeśli mowa o szlakach górskich, z pewnością nie możemy zapomnieć o szlaku na Baranią Górę, która jest jedną z najwyższych gór Beskidu Śląskiego, a z której przy dobrej pogodzie podziwiać możemy nawet Tatry. 

Urlop zimowy w Wiśle

Oprócz górskich wędrówek Wisła oferuje też szereg atrakcji dla fanów sportów zimowych. W mieście znajduje się wiele wyciągów oraz ośrodków narciarskich, które oferują trasy o różnym stopniu trudności oraz możliwość wypożyczenia sprzętu, a także wykupienie lekcji w szkółce narciarskiej. Ośrodki narciarskie w Wiśle są niezwykle popularne, nowoczesne i dają możliwość jazdy w doskonałych warunkach zarówno na nartach, jak i na snowboardzie. Na terenach obiektów narciarskich można także skorzystać z oferty tutejszych barów i restauracji. Warto również wspomnieć o bardzo dobrze rozwiniętej bazie noclegowej w Wiśle, która daje mnóstwo możliwości. Sauna, jaccuzi, czy salon gier – to wszystko można znaleźć szukając ofert “noclegi Wisła”. 

Oprócz stoków w Wiśle znaleźć można także wiele tras przeznaczonych dla entuzjastów nartorolek i łyżworolek, a zimą dla narciarzy biegowych. Wypożyczyć można również potrzebny sprzęt oraz wykupić szkolenie u instruktorów. Trasy biegną przez miasto, ale także przez tereny leśne i obfitują we wspaniałe widoki na beskidzkie góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *