MacBook Apple – idealny komputer do pracy

0 69

Trudno obecnie znaleźć branżę, w której pracownicy nie korzystaliby z komputerów. O ile na świecie sprzęt marki Apple cieszy się dużą popularnością, w Polsce wciąż większość firm pracuje na Windowsie. Czy warto rozważyć przesiadkę na komputery Macbook Apple?

  1. Czy MacBooki są warte swojej ceny?

  2. Czym różni się Macbook Apple od zwykłego laptopa?

  3. Wady i zalety komputerów Apple

Jeżeli do tej pory nie zdecydowałeś się na zakup komputera Apple, a przed zakupem powstrzymują cię wątpliwości związane z tym, czy sprzęt sprawdzi się w praktyce, poniżej znajdziesz wiele sprawdzonych wskazówek. Dzięki tym informacjom na pewno podejmiesz odpowiednią decyzję związaną z ewentualną wymianą laptopów na MacBooki.

Czy MacBooki są warte swojej ceny?

Najczęściej stosowanym argumentem przeciwników Apple jest wysoka cena. Rzeczywiście, początkowo MacBooki wyróżniały się pod tym względem na tle sprzętu innych firm. Coraz częściej jednak inni producenci (czego świetnym przykładem jest Microsoft) wypuszczają laptopy, które są nie tylko inspirowane sprzętem Apple (w przypadku MacBooków chodzi o laptopy z serii Surface), ale też kosztują tyle samo lub nawet więcej. W dodatku cena uzasadniona jest świetną jakością, którą widać w każdym elemencie MacBooka. Zaczynając od wytrzymałej obudowy, przez świetną klawiaturę, a na doskonałym ekranie kończąc. Dodatkową zaletą jest system macOS. Początkowo trzeba się do niego przyzwyczaić, ale już po kilku dniach można zauważyć, że laptopy Apple po prostu działa lepiej. System się nie zawiesza i jest o wiele bezpieczniejszy. Dodatkowo prawie wszystkie programy dostępne na Windows mają swoje odpowiedniki na komputery Apple. Jeżeli natomiast ktoś potrzebuje specjalistycznego programu, który działa tylko pod Windowsem, może skorzystać z emulacji tego systemu. Osoby, które chcą mieć pewność, że kupują komputer Macbook w dobrej cenie, powinny skorzystać z oferty popularnej platformy, gdzie dostępne są nie tylko komputery, ale również akcesoria i pozostały sprzęt Apple.

Czym różni się Macbook Apple od zwykłego laptopa?

Nie trzeba pracować na komputerze Apple, aby już na pierwszy rzut oka zauważyć wiele istotnych różnic. Mechanizm odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie ekranu jest bardzo wytrzymały, dlatego nawet po kilku latach sprzęt Apple wygląda jak nowy. Podświetlana klawiatura doskonale reaguje przy naciskaniu klawiszy, co ułatwia pisanie nawet długich tekstów. Komputery mają wysoką rozdzielczość, więc nawet jeżeli kupisz mniejszego MacBooka, będziesz mógł liczyć na komfort podczas pracy i zabawy. W końcu ten sprzęt świetnie sprawdzi się również w czasie wolnym.

Wady i zalety komputerów Apple

MacBooki nie są oczywiście pozbawione wad, więc przed zakupem dobrze jest poznać plusy i minusy tych komputerów. Największe zalety (oprócz wspomnianej wysokiej jakości wykonania, bezpiecznego systemu i bardzo dobrej klawiatury) to gwarancja darmowych aktualizacji (dzięki nim nawet starszy MacBook Apple poradzi sobie z nowoczesnymi aplikacjami), dostęp do wielu bezpłatnych programów (Apple oferuje świetny zamiennik dla pakietu Office), cicha praca komputera, długi czas działania na jednym ładowaniu… Lista jest oczywiście dłuższa. W kwestii wad należy wspomnieć o tym, że komputer przenośny Apple nie sprawdzi się jako sprzęt dla gracza. Pasjonaci tego sprzętu stosują różne programy, aby pograć w ulubione gry, jednak należy mieć świadomość, że producenci zdecydowanej większości gier skupiają się wyłącznie na tym, aby działały na systemie Windows. Podobnie jest z niektórymi programami dla profesjonalistów.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany