Lodgy – auto, które nie zawodzi

Wszystkie siedem modeli Dacii można podsumować jako oszczędne, bezpieczne i funkcjonalne. Lodgy wyróżnia się na ich tle jako auto, które zdaje się testowane przez 7-osobową rodzinę z hiperaktywnymi bliźniakami – samochód, który wytrzyma wszystko.

 

Lodgy to pojemny van, który dostępny jest w wersjach 5- i 7-miejscowej. Tym, co zwraca uwagę jest przede wszystkim jego cena. Bazową wersję można mieć już za 38 tysięcy – jak widać, producent dostosował ją do budżetu dużej rodziny – tak, aby była to naprawdę alternatywa dla używanego, sprowadzanego auta. Wersja podstawowa jest naprawdę prosta, ale zawiera przednie i boczne poduszki powietrzne, wspomaganie hamowania ABS, system kontroli toru jazdy ESC z HSA – więc widać , że bezpieczeństwo to priorytet (jak dla każdej rodziny). Lodgy można też kupić z dodatkowym wyposażeniem – co docenią miłośnicy najnowszych technologii. Np. Lodgy Prestige ma systemy wspomagania parkowania czy najnowsze multimedia (Media Nav jest dostępny z ekranem dotykowym, Bluetoothem, USB, z pilotem przy kierownicy). Wyposażenie różni się w zależności od wersji (Laureate, Stepway, Open, Prestige) – ich dokładny opis znajdziemy tu: http://www.dacia.pl/samochody-nowe/lodgy/

Gwarancja na 3 lata (lub 100 tys. km) jest efektem dostosowania konstrukcji do krętych, karpackich dróg. Model jest produkowany od 2012 – więc można potwierdzić, jak testy producenta przekładają się na rzeczywiste doświadczenia kierowców, jeżdżących autem od kilku lat. Ich opinie są zgodne co do jednego: to auto bardzo wytrzymałe i niezawodne. Można narzekać na design, jednak w przypadku wszystkich Dacii praktyczne walory aut przeważają nad estetyką i osiągami.

lodgy-rodzina

W przypadku Lodgy wielkim plusem jest na pewno również przestronność. W porównaniu z innymi vanami dostępnymi na rynku, Lodgy ma bardzo przemyślaną konstrukcję, dostosowaną do transportu znaczącego bagażu i wielu akcesoriów dziecięcych (oprócz bagażnika mamy tu 30 l schowków!). Z tyłu w jednym rzędzie zmieszczą się trzy foteliki dziecięce obok siebie. Pasażerowie mają sporo miejsca, także pod nogami, a ich wygodę zwiększa bardzo skuteczna wentylacja i dobre wyciszenie. Zawieszenie jest na tyle miękkie, że maluchom nie będzie niedobrze – nawet w długiej trasie.

Dacia opinie

Lodgy może też pomóc przy przeprowadzce. Kanapy drugiego i trzeciego rzędu składają się do pionu – wówczas w dwie osoby przewieziemy ładunek o pojemności 2 617 dm3. Nie będzie problemu nawet z szafkami, gdyż dzięki niskiemu progowi załadunku nie przeciążymy kręgosłupa.

Dacia Lodgy jest autem, które na pewno doceni rodzina z małymi dziećmi, troszcząca się o budżet i stawiająca na pierwszym miejscu bezpieczeństwo. Dodatkowym bonusem w przypadku tego modelu jest ogromny komfort podróżowania – nawet z rozrabiającymi maluchami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *