Laptop do zadań ekstremalnych

We współczesnych czasach laptopy, notebooki oraz tablety stanowią oznakę mobilności. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia oraz pracy. Słusznie zresztą, ponieważ urządzenia te są integralną częścią wielu zawodów. Mimo, że firmy produkcyjne od lat dokładają starań do lepszego wypośrodkowania funkcjonalności, designerskiego wyglądu oraz zabezpieczenia sprzętu przed uszkodzeniami mechanicznymi, to rozwiązania skierowane do przeciętnych użytkowników dalej zmuszają do wyboru między jedną opcją, a drugą. Rozwiązaniem jest toughbook, skierowany do zawodów określanych, jako „ciężkie”, lecz również sprawdzający się doskonale wśród standardowych klientów.

Toughbook to znak towarowy należący do światowego giganta w produkcji sprzętu elektronicznego firmy Panasonic Corporation. Pierwszy model Toughbooka został wypuszczony na rynek w 1996 roku. Od tego czasu sam design jak i możliwości sprzętu przeszły sporą ewolucję. Współczesne modele są w stanie „przetrwać” praktycznie w każdych warunkach. Toughbooki są specjalnie projektowane do wytrzymywania zmieniających się warunków atmosferycznych w ekstremalnych skalach (użytkowane są one chociażby przy odwiertach na pełnym morzu), wibracji, upadków z bardzo dużych wysokości, wysokich oraz niskich temperatur (z powodzeniem używane są na pustyniach oraz biegunach). Toughbook jak sama nazwa wskazuje mają być nie do zdarcia zapewniając optymalne działanie sprzętu w każdej sytuacji.

Ich wytrzymały design od lat zapewnia im należyte miejsce wśród środowisk rządowych, medycznych oraz prawnych z racji ich niskiego prawdopodobieństwa do awarii. Toughbooki może i charakteryzują się wyższą ceną początkową niż inne bardziej pospolite warianty, jednak w długofalowym rozrachunku lepiej zwracają się ekonomicznie. Duża wytrzymałość – powoduje, że sprzęt dłużej pozostaje sprawny, praktycznie się nie psując. Gdy nowy standardowy laptop upadnie na ziemię, zazwyczaj kończy się to koniecznością kupienia nowego sprzętu. Gdy upadnie Toughbook to może się to skończyć wymienieniem panelu w podłodze.

Wydajność Toughbooków jest porównywalna jeśli nie większa niż analogicznych nowoczesnych rozwiązań mobilnych. Wytrzymałe modele proponowane przez Panasonic Corporation nie są przeznaczone wyłącznie dla zaawansowanych środowisk, gdzie możliwość awarii jest nieporównywalnie większą niż w przestrzeni domowej. Toughbook stanowi idealne dopełnienie sprzętowe dla wszystkich użytkowników, którzy pragną w pełni zabezpieczyć swoje dane oraz mieć zawsze 100% pewności, że ich sprzętowi nic nie grozi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *