Krem do rąk dający natychmiastowy efekt? Przedstawiamy Afterworkoutcream!

0 20 270

Jeśli ktoś do tej pory narzekał na odciski, pęcherze, czy po prostu zniszczone dłonie po treningu siłowym, może teraz coś na to zaradzić. Na te dolegliwości pomoże After Workout Hand Cream – świetna mikstura, tylko z naturalnych składników.

Pierwszą grupę składników stanowią te, odpowiedzialne za dokładne oczyszczenie skóry. Są to:

Skwalan z oliwek. Jest to bezbarwna ciecz, w formie lekkiego olejku, który bardzo łatwo wchłania się przez skórę. Skwalan występuje także naturalnie w ludzkiej skórze. Posiada on bardzo silne właściwości regenerujące i nawilżające.

Olejek z drzewa herbacianego. Jest to naturalny środek antybakteryjny, przeciwzapalny i dezynfekujący. Występuje w postaci ekstraktu z liści drzewa herbacianego, rosnącego w Australii. Jest środkiem stosowanym od wieków do leczenia i pielęgnacji skóry. Bardzo ważną jego funkcją jest też pobudzanie produkcji nowego naskórka. 

Gallusan bizmutawy, znany także jako dermatol. Zasadowy galusan bizmutu występuje w postaci proszku (zasypki). Służy jako środek odkażający, osuszający, ściągający i przeciwzapalny. Ważną jego cechą jest działanie ściągające na skórę czy błonę śluzową. Bardzo dobrze zmniejsza obrzęki oraz leczy otarcia naskórka.

Drugą funkcją kremu jest szybka regeneracja skóry. Odpowiedzialne za nią są następujące składniki:

Olejek arganowy. Jest pozyskiwany z drzewa arganowego, które występuje w Maroku. Ma wiele zastosowań w medycynie, kosmetyce oraz kuchni. Jest on bogatym źródłem witaminy E, steroli czy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Olejek arganowy: poprawia elastyczność i napięcie skóry, łagodzi objawy otarć i podrażnień skórnych, nawilża i odżywia skórę, chroni skórę przed przesuszeniem i pękaniem, a także przyspiesza gojenie się skóry.

Olejek rycynowy, zwany także rącznikowym. Jest on pozyskiwany z nasion rącznika pospolitego. Olejek rycynowy posiada działanie antybakteryjne, zmiękcza, nawilża i wygładza skórę, która staje się bardziej elastyczna. W olejku zawarte są witaminy A i E, oraz kwasy tłuszczowe omega 6, wzmacniające włókna kolagenowe.

Olejek rokitnikowy. Pozyskiwany z owoców ozdobnego krzewu, zwanego najczęściej rokitnikiem zwyczajnym, zawiera wiele składników przydatnych w kuchni i medycynie. Najważniejsze z nich to karoteny, tokoferole, garbniki i kwasy tłuszczowe, które pomagają leczyć różne schorzenia skóry, jak odleżyny czy podrażnienia.

Beta karoten. Jest to związek, będący składnikiem żółtych, czerwonych i pomarańczowych barwników roślinnych. Dzięki niemu organizm wytwarza witaminę A. Beta karoten pobudza produkcję włókien kolagenowych i regeneruje zniszczone włókna.

Trzecią grupę tworzą składniki natłuszczające skórę:

Masło shea, zwane także masłem z masłosza. Jest ono wytwarzane z orzechów drzewa masłosza Parka, które rośnie w Afryce Centralnej i Zachodniej. Jest to dość twarda żółtawa masa tłuszczowa, która zawiera kwasy tłuszczowe nasycone i nienasycone, polifenole, fitosterole oraz witaminy A i E. Masło to przeznaczone jest dla każdego rodzaju skóry i działa regenerująco, ochronnie oraz przeciwzapalnie.

Silikon roślinny, wosk syntetyczny i lanolina. Wszystkie trzy naturalne składniki posiadają właściwości nawilżające oraz ochronne.

Jak widać After Worout Hand Cream jest świetną mieszanką naturalnych składników służących do pielęgnacji skóry. Więcej szczegółów o zastosowaniu kremu, można znaleźć na stronie producenta: https://awcream.com/.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany