Kiedy można dostać odszkodowanie?

0 78

Wiele osób nie jest w pełni świadomych przysługujących im praw. Wielkie towarzystwa ubezpieczeniowe bazują na tej niewiedzy, przez co oferowane przez nie kwoty odszkodowań za poniesione przez nas szkody są często zaniżane, nie odpowiadające rzeczywistej wartości zniszczonych przedmiotów, pomijając już kwestie związane z zadośćuczynieniem za straty niematerialne.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu jak najwyższego odszkodowania i dodatkowym zadośćuczynieniu za uszczerbek na zdrowiu czy związane z nim ograniczenie naszych zdolności zarobkowych (gdy przez kilka dni nie możemy pracować), warto zgłosić się do prawnika, który specjalizuje się w sprawach o odszkodowania. Poznań jest siedzibą wielu kancelarii prawnych, które zajmują się tego typu sprawami i jeśli zdarzy Ci się wypadek, nie ma najmniejszego problemu, by skorzystać z ich usług.

Jak otrzymać odszkodowanie?

Usługi wyspecjalizowanych firm prawniczych, które walczą o jak najwyższe odszkodowania dla swoich klientów są powszechnie dostępne. Zazwyczaj płaci się tylko za efekt, bez konieczności ponoszenia jakiekolwiek opłaty wstępnej, nawet tej związanej z dojazdem do klienta czy zapoznaniem się z istniejącą dokumentacją w sprawie. Opłata ma charakter prowizyjny, zależny od kwoty wywalczonego odszkodowania. Poznań, jak i inne większe miasta w kraju, stał się siedzibą dużych firm prawniczych specjalizujących się w dochodzeniu odszkodowań, ale coraz częściej tego typu usługi świadczą także mniejsze podmioty, w tym klasyczne kancelarie adwokackie. Również w przypadku takich podmiotów, zwykle opłata za usługę związana jest ze skutecznością całego postępowania. Kancelaria otrzymuje zapisaną w umowie prowizję (zwykle jest to procent od łącznej wartości odszkodowania), a za przyjęcie sprawy nie pobiera opłaty wstępnej.

 

O wyższe odszkodowanie w Poznaniu lub gdziekolwiek indziej w Polsce warto zabiegać zawsze wtedy, gdy w wyniku wypadku poniesiemy jakąkolwiek szkodę. Co ważne, nie możemy być uznani za sprawcę takiego wypadku. Odszkodowanie powinno wyrównać nasze straty związane ze zniszczeniem przedmiotów materialnych, przede wszystkim z uszkodzeniem auta, a także straty związane z koniecznością leczenia, jeśli doznaliśmy jakiegoś uszczerbku na zdrowiu i możemy udokumentować, że za takie leczenie płaciliśmy z własnej kieszeni. Poza podstawowym odszkodowaniem możemy domagać się również zadośćuczynienia. Jeśli tylko doznaliśmy jakiegoś wstrząsu, nie wspominając już o poważniejszych uszkodzeniach ciała, z pewnością należy nam się rekompensata pieniężna, o którą będzie potrafił zawalczyć każdy dobry adwokat.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany