Kawa z widokiem, czyli rzecz o kubkach termicznych

0 38

Wielu koneserów kawy nie wyobraża sobie dnia bez smaku swojego ulubionego napoju. Nie zawsze jednak mamy dostęp do dobrej kawy w miejscu, do którego się wybieramy. Ponadto czasy pandemii spowodowały, iż w wielu przypadkach jedyną dostępną opcją jest zakup kawy na wynos. Dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach będą kubki termiczne. Dlaczego warto je mieć i co brać pod uwagę przy ich zakupie?

Kawa na szlaku, kawa w korku…

Kierowcy, podróżnicy, ale także każdy, kto po prostu lubi mieć przy sobie swój ulubiony napój,
wszyscy oni docenią zalety kubków termicznych. Świadomość ekologiczna również odgrywa tutaj niemałą rolę. Dla coraz większej rzeszy konsumentów nie bez znaczenia jest to, czy kawę na wynos wypiją w jednorazowym papierowym kubku, który po chwili wyląduje w koszu, czy też we własnym kubku termicznym wielokrotnego użytku. Warto pamiętać, że wiele kawiarni oferuje atrakcyjne rabaty na zakup kawy wprost do naszego kubka. Kubki termiczne to również doskonała propozycja dla rodziców, bowiem sprawdzą się one doskonale również do herbaty dla najmłodszych. Niektóre marki mają w swej ofercie specjalne zaparzacze, dzięki którym łatwo i szybko można przygotować herbatę bezpośrednio w kubku.

Do wyboru do koloru

Oferta kubków termicznych jest różnorodna i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od tych kubków niewielkich rozmiarów (np. 300 ml), do całkiem pokaźnych egzemplarzy, które są w stanie pomieścić nawet 700 ml płynu i wyglądem przypominają bardziej termosy. Szeroka gama kolorów i wzorów nie zawiedzie też tych, którzy poza funkcjonalnością cenią sobie względy estetyczne. Grosz dostępnych w sprzedaży kubków nadaje się do mycia w zmywarce. Jak widać oferta jest bogata, dlatego warto wiedzieć na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

Na co zwrócić uwagę?

Poza pojemnością oraz walorami estetycznymi o których już wspomniano, szczególne znaczenie ma materiał z którego kubek został wykonany. Istotne jest, aby było to tworzywo wolne od BPA. Warto zwrócić uwagę na liczbę warstw izolacyjnych, która będzie miała wpływ na utrzymanie ciepła (lub temperatury zimnych napoi). Jeśli kubek będzie nam towarzyszył w samochodzie, istotne będzie dopasowanie do uchwytu samochodowego, a także wyprofilowanie kubka, które zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Niektóre kubki termiczne wyposażone są ponadto w antypoślizgowy uchwyt. Producenci kubków termicznych najnowszej generacji szczególną wagę przykładają do szczelności swoich produktów. Dobry kubek powinien cechować się doskonałą szczelnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W wielu produktach zastosowano specjalne technologie zapewniające doskonałą szczelność.

Gdzie kupić kubki termiczne?

Kubki termiczne wysokiej jakości dostępne są między innymi w sklepach zajmujących się sprzedażą kaw, herbat oraz urządzeń i akcesoriów służących do ich przyrządzania. Szczególnie warte polecenia są sklepy internetowe, w których dzięki wyszukiwarce oraz porównywarce produktów w łatwy i szybki sposób można dokonać wyboru. Oferta kubków termicznych jest szeroka i warto poświęcić chwilę na dobór satysfakcjonującego nas modelu. Kiedy mamy już w dłoni swój ulubiony kubek wypełniony aromatycznym napojem, pozostaje nam tylko ruszyć na podbój świata i cieszyć smakiem napoju.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany