Jakiego drona wybrać?

Duża różnorodność quadrocopterów może być kłopotliwa, zwłaszcza gdy sięgamy po swój pierwszy model zdalnie sterowanego drona.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na taki zakup, warto zastanowić się, do czego tak naprawdę tego typu model będzie nam potrzeby. Czy ma być to sprzęt typowo rekreacyjny, dron do lotów w trybie sportowym, z dużą prędkością, do filmowania z dużej wysokości, czy też ma być to mini dron dla dziecka? Gdy już określimy swoje potrzeby, możemy wybierać pomiędzy sprzętem mniej lub bardziej znanej marki. W świecie dronów, podobnie jak w świecie innych elektronicznych gadżetów, marka produktu bardzo często przekłada się na jego ceną. W przypadku dronów, atutem znanych marek będzie także większa wytrzymałość konstrukcji oraz niezawodność ich działania.

Podstawy dronów

Na rynku znajdziemy cztery podstawowe kategorie dronów. Pierwsza kategoria to tzw. mini drony. Są to miniaturowe modele przeznaczone do zabaw pod dachem, w miejscach osłoniętych od wiatru. Niestety zabawa takim dronem na świeżym powietrzu, nawet przy minimalnym wietrze, ze względu na jego niską wagę jest praktycznie niemożliwa. Druga kategoria to drony rekreacyjne, do zabawy. To największa grupa jeśli chodzi o quadrocoptery. Wśród nich znajdziemy wiele modeli dronów z opcją sterownia za pośrednictwem smartfona (wystarczy ściągnąć odpowiednią aplikację). Są to już drony z kamerami, zdolne do filmowania i wykonywania zdjęć z wysokości. Takimi dronami możemy bawić się w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków, pod chmurką. Ze względu na niską wagę, większość dronów tego typu nie nadaje się do lotów przy większym wietrze. Trzecia grupa to drony sportowe-wyczynowe, przystosowane do latania z dużą szybkością. Takie drony to ciekawa alternatywa wobec klasycznych modeli samolotów RC. Czwarta i ostatnia grupa to drony profesjonalne, dedykowane miłośnikom fotografii i filmowcom. Tego typu quadrocoptery wyposażone są w wysokiej klasy kamery i urządzenia stabilizujące tzw. gimbale.

Jaki dron wybrać?

Jeśli chcesz kupić swojego pierwszego drona, prawdopodobnie najrozsądniejszym wyborem będzie zakup drona rekreacyjnego, umożliwiającego opanowanie podstaw sterowania i filmowania z wysokości. Odwiedzając sklep z dronami ef3m.pl możesz zapoznać się z bogatym asortymentem tego typu sprzętu, a także z wieloma innymi kategoriami dronów i modeli RC, w tym zdalnie sterowanych samolotów, helikopterów, samochodów czy łodzi. W sklepie znajdziesz też mnóstwo akcesoriów, które pomogą naprawić uszkodzonego drona lub pozwolą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *