Porównanie hulajnóg elektrycznych w Trójmieście 

0 4 073

Hulajnogi elektryczne prosty, szybki i stosunkowo tani sposób przemieszczania się. Coraz więcej miast w Polsce przyłącza się do programów wypożyczania hulajnóg – wystarczy ściągnąć na telefon aplikację, która łączy się z wypożyczalnią i pozwala nie tylko na przejazd, ale i rezerwację hulajnogi na dowolny czas. Latem do tego programu przyłączył się także Gdańsk, jako reprezentant Trójmiasta. Z której miejskiej hulajnogi warto korzystać? Która aplikacja ma najlepsze ceny? Sprawdziliśmy to. 

Miejska hulajnoga elektryczna: jak to działa? 

Hulajnoga elektryczna pozwala na szybkie przemieszczenie się z punktu A do punktu B. Szybkie, bo omija korki. W przeciwieństwie do przejażdżki rowerem, który jest sprawdzoną alternatywą dla miejskich korków, na hulajnodze elektrycznej nie spocimy się – bo jest wyposażona w akumulator i silnik. Tak więc hulajnoga elektryczna jedzie sama. I najważniejsze: z hulajnogą możemy naprawdę nadrobić czas! Kiedy przebijemy się hulajnogą przez najbardziej zatłoczoną część miasta, możemy z nią wsiąść do autobusu, by następnie drogę od przystanku do punktu docelowego znów pokonać na hulajnodze!

Jakie hulajnogi są dostępne w Gdańsku Sopocie i Gdyni

Do wyboru jest aż sześć miejskich wypożyczalni hulajnóg elektrycznych – zwanych współdzielonymi hulajnogami:

  • Bird, 
  • Blinkee City, 
  • Bolt,
  • City Bee,
  • Hive,
  • QuickApp.

Każda hulajnoga posiada własną, bezpłatną aplikację, która pozwala na rezerwowanie i wypożyczanie urządzenia. Wystarczy założyć konto w wybranej aplikacji, podpiąć kartę płatniczą i można cieszyć się jazdą na miejskiej hulajnodze!

Ile kosztuje jazda na hulajnodze miejskiej? 

Opłata za jazdę na współdzielonej hulajnodze jest dwuskładnikowa. 

Pierwszą część stanowi opłata na start – działa to podobnie, jak w taksówce. Korzystając z hulajnogi Bolt – ta część przejazdu jest bezpłatna. Blinkee City i City Bee ustaliły opłatę początkową na 2,5 PLN, a Bird, Hive i QuickApp, na 3 PLN. 

Najtańsze hulajnogi elektryczne w Trójmieście

Drugą część ceny za przejazd na hulajnodze elektrycznej wypożyczonej od miasta stanowi czas, jaki spędzimy na przejażdżce. Bolt, Bird, Hive i QuickApp pobierają 50 groszy za każdą minutę jazdy, BlinkeeCity – 49 gr, a City Bee – 45 gr. 

Jak jeździć na hulajnodze elektrycznej? 

Wsiadając na hulajnogę elektryczną, należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych osób. Trzeba zachować kulturę jazdy i pamiętać o ostrożności. Warto zmniejszać prędkość przy mijaniu innych osób i starać się przewidzieć sytuacje niebezpieczne. Najlepiej jest poruszać się na hulajnodze w kasku i ochraniaczach. 

Hulajnogi elektryczne przeznaczone są do przewożenia jednej osoby – zabronione jest jeżdżenie w duecie, lub z dzieckiem. 

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany