Mężczyźni nie lubią konsultacji medycznych, robienia badań – często stresuje ich już wizyta u dentysty. Lekarze ostrzegają, media biją na alarm: profilaktyka jest kluczem do zdrowia. Jednak zdarzają się sytuacje, że dolegliwości trapią i najsilniejszego, wtedy nie ma zmiłuj, trzeba się kurować czymś bardziej skutecznym niż rozgrzewająca herbatka z miodem. Jak ominąć kolejkę do lekarza i pomóc zdrowiu? Najlepiej znanym od dawna i sprawdzonym sposobem naszych babć i mam, czyli ziółkami. Jakie zioła są najczęściej stosowane medycynie i na co pomagają?
Na kaszel wybierz zioła
Najczęściej po siłę ziół sięgamy, kiedy chcemy złagodzić dolegliwości układu oddechowego – nieżyt nosa (potocznie zwany katarem), kaszel i ból gardła. Nie są to poważne przypadłości, ale potrafią być uciążliwe. O kaszel i podrażnienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych nie jest trudno: wystarczy, że ubierzemy się nieodpowiednio do pogody, posiedzimy w pokoju z klimatyzacją albo po prostu palimy za dużo papierosów. Z pomocą nadchodzą zioła – tak! Nie trzeba z tym od razu biec do lekarza! Warto zastosować prawoślaz, podbiał, anyż lub tymianek – ich działanie osłonowe pomoże zregenerować osłabione błony śluzowe, nawilży ją i złagodzi podrażnienia. Warto skusić się na kubek zdrowego naparu naturalny syrop. Zapewniamy, że po kilku użyciach odczujecie zdecydowaną ulgę!
Męczący ból głowy ukoi imbir, mięta pieprzowa i melisa
Ból głowy ma wiele przyczyn. Może wynikać ze stresu, przeziębienia, migren lub zmęczenia. Część osób odczuwa ból głowy, kiedy występuje niekorzystny biomet i zmienia się ciśnienie. Oczywiście, najszybciej ból uśmierzy tabletka, jednak to zioła nie tylko złagodzą ból, ale i nie obciążą wątroby. Jakie zioła stosować na bóle głowy? Te, które znajdują się w większości domów: imbir w korzeniu, mięta pieprzowa lub melisa. Olejkiem ziołowym z mięty pieprzowej można delikatnie posmarować skronie – już sam zapach wprawi nas w lepsze samopoczucie. Ziołowy napar złagodzi ból i pozwoli szybko powrócić do formy.
Uwielbiasz golonkę? Polub też karczochy i ostropest plamisty!
Wiesz, że golonka nie należy do lekkostrawnych dań, ale nie umiesz jej sobie odmówić. Pamiętasz, że zupy są fajnym pomysłem na obiad, ale jednak i tak zamawiasz kebab w przerwie od pracy? Czujesz się potem ciężko, nawet trochę jesteś na siebie zły, że znów dałeś się namówić na niezdrowe jedzenie… Mamy na to sprawdzony sposób: picie herbatki z dziurawca na wieczór, a do tego posypywanie wybranego posiłku ostropestem plamistym. To nie są niesmaczne zioła – można się do nich przyzwyczaić. Tym bardziej, kiedy poznamy się kojące wątrobę właściwości.
Medycyna często wspiera się ziołami. Są łatwo dostępne, ich przyjmować nie jest skomplikowane, a pomoc, którą dają organizmowi – nieoceniona. Zobacz na ziolana.pl, jakie męskie dolegliwości możesz złagodzić ziołami. Strona w prosty sposób pomaga znaleźć ziołowe antidotum na wiele popularnych schorzeń. Większość ziołowych mieszanek, syropów i olejków bez problemu kupisz w przydomowej aptece lub sklepie z ekologiczną żywnością. Twój budżet nie zostanie nadszarpnięty, a Ty poczujesz się lepiej. No i nie musisz obawiać się zapisywania na wizytę, robienia badań i konsultacji u lekarza!