Jakie składniki zawierają tanie perfumy?

Tanie perfumy od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich zakup nie nadwyręża domowego budżetu, są świetnym uzupełnieniem stylizacji. Wiele osób obawia się jednak, że zawierają one składniki gorszej jakości niż te renomowanych domów perfumeryjnych. Czy tak faktycznie jest? Jakie substancje zapachowe zawierają tanie perfumy?

Czym pachną tanie perfumy?

Ceny pachnideł znacząco się od siebie różnią. W ofercie takich drogerii jak tagomago.pl/collections/david-beckham odnaleźć można zarówno tanie perfumy marki David Beckham, jak i o wiele, wiele droższe sygnowane logiem Dior, Chanel. Tom Ford, Versace. Analizując składy jednych i drugich szybko można się przekonać, że zawierają one podobne, niemal te same składniki zapachowe. Oznacza to, że niższa cena wcale nie jest równoznaczna, że do produkcji pachnidła użyto woni gorszego sortu.

 

 

Jakie składniki zawierają tanie perfumy?

W perfumach takich marek jak David Beckham czy Beyonce odnaleźć można zarówno wonie kwiatowe, jak i akordy owocowe, morskie, drzewne, szyprowe. Warto jednak pamiętać, że w takich perfumach jak David Beckham odnaleźć można ogólnodostępne, a przez to tanie aromaty. Do tych najpopularniejszych zalicza się:

  • bergamotkę – czyli niejadalną pomarańczę pochodzącą z Kalabrii; aromat tego owocu wyczuć można zarówno w damskich, jak i męskich perfumach; pachnie ona cytrusami i kwiatami;
  • wetyweria – jest to trawa rosnąca w Indiach oraz Indonezji; aromat wydobywa się z korzeni rośliny; te są destylowane parą wodną i suszone na słońcu; dzięki temu zachowują one wspaniały aromat; wetyweria należy do grupy zapachów drzewnych; często można ją spotkać w męskich wodach toaletowych perfumowanych; po tanie perfumy z wetywerią sięgać mogą również panie;
  • róża -wiele tanich perfum zawiera w swoim składzie woń róży; w perfumiarstwie wykorzystuje się naturalny aromat ten rośliny; odnaleźć można go przede wszystkim w damskich pachnidłach -kobiecych, stylowych, romantycznych;
  • paczula – w perfumach daje zapach ziemisty i intensywny; olejek z tej rośliny pozyskiwany jest za pomocą destylacji parowej, której poddawane są sfermentowane lub sparzone liście i pędy.

Eleganckie składniki tanich perfum

W tańszych perfumach odnaleźć można również eleganckie i szykowne substancje zapachowe. Pojawiają się one przede wszystkim w bucie bazy. Do najpopularniejszych należy ambra, a dokładnie jej syntetyczny zamiennik. Po ambrę sięgają zarówno męski, jak i damskie pachnidła. Składnik ten podkreśla pozostałe zapachy i dodaje im głębi. Alternatywą dla ambry jest piżmo. Ono również w tanich perfumach występuje jako syntetyczny zamiennik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *