Jakie męskie buty najlepsze do biegania?

Sportowcy mają swoje tajemnice – wielu zastanawia się więc co jest sekretem najszybszego człowieka na świecie. Chociaż każdy sportowiec rzecz jasna bardzo ciężko trenuje w celu wygrania zawodów, nie jest to żadna „nowość”, że na ostateczny wynik mają wpływ różne czynniki.

 

Nie można polegać tylko na sile swoich mięśni i budowie ciała. Istotną rzeczą, która również musi być brana pod uwagę w odniesieniu do osób uprawiających biegi jest dobór odpowiednich butów.

Nie każdy wie o wpływie prawidłowo dostosowanego obuwia sportowego, zwłaszcza do biegania. W rzeczywistości, nawet lekarzy sportowi nalegają, by podlegający im sportowcy korzystali z butów zaprojektowanych specjalnie dla nich. Oczywiście, nie trzeba iść do lekarza sportowego jeśli nie jest się profesjonalnym zawodnikiem, ale to nie zmienia faktu, że chcąc biegać skutecznie i bezpiecznie nawet hobbystycznie – należy wiedzieć jak znaleźć te najlepiej dopasowane.

 

Jakość obuwia – przede wszystkim!

Pierwszą rzeczą, której należy poświęcić uwagę jest jakość obuwia. Masz to, za co płacisz. Gdy znajdziesz wysokiej jakości obuwie do biegania, właściwie nie musisz się już martwić o ich trwałość. Pamiętaj jednak, że drogie buty nie zawsze są gwarancją jakości – aby mieć pewność posiadania idealnej pary, kupuj tylko te od sprawdzonych producentów.

 

Ruch stopy

 

Podczas biegu mają miejsce różne ruchy – dwa najczęstsze to supinacja i pronacja. W odniesieniu do tego najlepiej jest postawić na opcję z technologią kontroli ruchu (motion control). Są to buty, które nie pozwolą na to, by ich konstrukcja ingerowała w ruch stopy, dzięki czemu uniknie się nadmiernego ruchu, który mógłby zaszkodzić – powodując ból. Wyściółka jest również bardzo ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszych butów do biegania. Przednia część wyściółki i pięta są to dwie części, które absorbują wstrząsy podczas treningów. Najlepiej jest przetestować interesującą parę by dowiedzieć się jak takowe absorbują wstrząsy i potrafią amortyzować stopę. Należy pamiętać, iż zbyt duża miękkość może oznaczać, że buty nie posiadają solidnej wyściółki, natomiast zbyt sztywna – może zaszkodzić stopie. Należy znaleźć coś tak zwany „złoty środek”.

 

Najlepiej jest skorzystać z ofert sklepów markowych butów do biegania, takich jak:

 

  • Asics
  • Adidas
  • Nike
  • Reebok

 

 

Na tle wyżej wymienionych marek buty do biegania Asics wyróżniają się w szczególny sposób. Na pewno posłużą długie lata, są naprawdę dobrej jakości i w przystępnej cenie. To jednak dopiero początek! Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, w jak liczne technologie obfitują.

 

Dla przykładu – decydując się na buty Asics zyskuje się:

 

  • wsparcie dla naturalnego ruchu stopy Impact Guidance System (I.G.S.)
  • idealne dopasowanie buta do pięty (Clutch counter)
  • zwiększone wsparcie i stabilizacja stopy (Dynamic DuoMax Support System)
  • spotęgowanie efektywności przetaczania stopy (Full Lenght Guidance Line)

 

Bez względu na to, którą markę się wybierze najważniejsze jest to, by obuwie biegowe wybrać idealnie pod względem swoich naturalnych predyspozycji, charakterystyki treningu i osobistych preferencji. To złoty środek do znalezienia idealnego obuwia biegowego dla mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *