Jakie kosmetyki powinien mieć mężczyzna zawsze przy sobie?

Prawdziwy mężczyzna nie używa kosmetyków- na szczęście ten mit odchodzi do lamusa. Męska skóra i włosy również wymagają dobrze dobranej pielęgnacji. Dlatego odpowiednio wyselekcjonowane kosmetyki męskie pozwalają zachować zdrowy wygląd i pełen komfort. Co zatem powinno znaleźć się w łazience mężczyzny.

Kosmetyki dla mężczyzn są tak opracowane, by spełniały specyficzne potrzeby skóry panów. Skóra mężczyzna jest grubsza od kobiecej, bardziej tłusta, ma większe zagęszczenie naczyń krwionośnych, bardziej owłosiona oraz posiada bardziej obfitą powłokę hydrolipidową.

Dobrze dobrane kosmetyki dla mężczyzn powstają z uwzględnieniem tych właśnie cech.

Zatem jakich kosmetyków powinien używać prawdziwy facet.

Kosmetyki dla mężczyzn – czyli jakie?

Żel do mycia twarzy dla mężczyzn

To podstawowy kosmetyk przy codziennej toalecie do oczyszczania męskiej twarzy. Dokładnie usuwa zanieczyszczenia, dogłębnie oczyszcza skórę i zapewnia długotrwałe uczucie świeżości.

Kosmetyki do golenia i brody

Co prawda noszenie brody obecnie jest trendy. Niemniej jednak wielu panów decyduje się na poranne golenie własnego zarostu na twarzy. Po tym zabiegu pojawiają się podrażnienia, uczucie pieczenia i dyskomfort. Niedogodności te niwelują specjalnie opracowane kosmetyki do golenia w postaci pianek, żeli, czy kremów do golenia. Każdy pan, który dba o gładką cerę, powinien je mieć we własnej łazience.

Dla Panów noszących brodę polecamy specjalne kosmetyki  do pielęgnacji brody. Jeżeli mężczyzna decyduje się na jej zapuszczenie, to nie powinien zostawić jej samej sobie. W ofercie kosmetyków do brody znajdą panowie specjalne produkty do jej czyszczenia i pielęgnacji włosów brody, poprawiające jej wygląd i kondycję.

Krem do twarzy dla mężczyzn

Kolejny zabiegiem po myciu i goleniu twarzy jest krem pielęgnacyjny dedykowany panom. Niestety ten punkt na ogół panowie pomijają. Tymczasem skóra po goleniu staje się wrażliwa, porowata i sucha.

Kremy do twarzy dla mężczyzn są specjalnie stworzone do pielęgnacji skóry ogolonej. Ponadto regulują pracę gruczołów łojowych i zapobiegają powstawaniu zmian skórnych. Przy okazji doskonale nawilżają męską twarz.

Balsam do ciała

Męska skora też wymaga pielęgnacji. Wielu panów ignoruje ten fakt. Ale prawda jest taka, że męska skóra też robi się sucha, szorstka, a przy tym swędzi i jest podrażniona. Z tego też względu specjalne balsamy do ciała dla mężczyzn mają zniwelować to uczucie poprzez odpowiednie nawilżenie, regenerację i odżywienie. Na ogół balsamy do ciała dla mężczyzn mają działanie energetyzujące, a przy okazji odbudowują barierę hydrolipidową męskiej skóry. Te kosmetyki są dopełnieniem produktów do mycia ciała. Dlatego dedykowane są do stosowania po każdym prysznicu i kąpieli.

Szampony dla mężczyzn

Włosy mężczyzny również wymagają odpowiedniej troski i pielęgnacji. Mycie włosów przypadkowym szamponem, naraża jego skórę na powstawanie łupieżu, co jest dość częstą przypadłością u panów.

Szampon dla mężczyzn dokładnie oczyszcza skórę głowy i włosy z zanieczyszczeń, które zgromadziły się w ciągu dnia. Odpowiednio nawilżają kosmyki męskich włosów, a także utrzymuje właściwe pH skóry głowy.

Sklep z kosmetykami Pinali.pl oferuje szeroką gamę kosmetyków dla mężczyzn. Zdecydowanie warto to sprawdzić!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *