Jaki lek na alergię?

0 45

Alergia nie musi utrudniać nam życia. Istnieją bowiem preparaty, które znacząco załagodzą objawy i pozwolą zapomnieć o tej przypadłości. Jednym z popularnych preparatów jest Contrahist allergy. Jakie ma właściwości? Jak go stosować? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak rozpoznać alergie?

 

Wiele osób nie jest świadomych tego, że ma alergię. W przypadku występowania lekkich objawów są one bowiem często bagatelizowane. Czasem trudno też zidentyfikować alergię. Może jej bowiem towarzyszyć szereg bardzo różnych objawów. Alergia pokarmowa najczęściej objawia się reakcją ze strony żołądka i jelit, a także tak zwanym zespołem alergii jamy ustnej. Bardziej klasyczne alergie na otaczające nas pyłki, kurz i inne substancje będą objawiały się zupełnie inaczej. Wystąpi wówczas między innymi atopowe zapalenie skóry, czyli przewlekła suchość skóry, a także pokrzywka, świąd skóry, w tym nosa, wyciekanie z nosa wydzieliny, niedrożność, kichanie, kaszel, swędzenie, przekrwienie oraz zaczerwienienie oczu, a także silne łzawienie. W nieco bardziej zaawansowanych formach alergii mogą pojawić się również duszności, świszczący oddech, a także ucisk w klatce piersiowej. Na szczęście alergii można przeciwdziałać. Chętnie wybieranym przez alergików preparatem jest chociażby Contrahist allergy.

Czym jest preparat Cantrahist alleergy?

W przebiegu alergii warto przetestować różne preparaty. Niektóre organizmy będą bowiem na nie bardziej, a inne mniej podatne. Contrahist allergy to produkt często stosowany przez alergików. Zawiera bowiem unikalny skład, obejmujący w szczególności lewoceteryzynę. To organiczny związek chemiczny, który charakteryzuje się wysoką skutecznością w leczeniu alergicznego nieżytu nosa, przewlekłej pokrzywki idopatycznej, a także alergicznego zapalenia spojówek. Contrahist allergy nazywany jest też lekiem przeciwhistaminowym drugiej generacji. Skutecznie blokuje bowiem łączenie się histaminy z receptorami. Ogromną zaletą tego preparatu jest też to, że tylko w niewielkim stopniu przenika do ośrodkowego układu nerwowego. W konsekwencji nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności. Alergicy mogą zatem żyć bardzo aktywnie.

Wskazania i przeciwskazania

 

Contrahist allergy to preparat, który może być stosowany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Najwcześniej jednak od szóstego roku życia. Nie należy przy tym przekraczać zalecanej dawki dziennego spożycia. To około 5 mg substancji czynnej, a zatem jedna tabletka powlekana. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu, a najlepiej zasięgnąć porady lekarskiej.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany